Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÖZTÜRK 'MOBİL TOPRAK ANALİZ CİHAZI' PROJESİNİ ANLATTI

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk mobil toprak analiz cihazı projesiyle Düzce’de fındığın verim ve kalitesini arttıracaklarını kaydetti.

ÖZTÜRK 'MOBİL TOPRAK ANALİZ CİHAZI' PROJESİNİ ANLATTI
24.05.2023 - 13:20
Özel Haber

Mobil toprak analiz cihazı sayesinde toprağın potansiyel hidrojeni, sıcaklığı, bitkinin ihtiyaç duyduğu makro ve mikro besin elementleri, uygulanacak gübre çeşidi ve miktarı tarlada tespit edilerek çiftçilerin topraktan yüksek verim elde etmeleri sağlanıyor.

Bu kapsamda AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Kadir Mutioğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Düzce Valisi Cevdet Atay’ı makamında ziyaret ederek cihazın önemini anlattı.  

Öztürk bu cihazla fındıkta hem kalite hem de verimi arttırabileceklerini belirterek “Bölgemiz tarım arazilerindeki fındığın verim ve kalitesini arttırmak için hazırlanmış olan mobil toprak analiz cihazı projesini Valimiz Cevdet Atay’a sunduk. Valimize projeye göstermiş olduğu ilgi ve destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

(Haber: E. Yılmaz)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler

Resmi İlanlar