Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"BU TOPRAKLARDA HEP VAR OLACAĞIZ"

Düzce Valisi Selçuk Aslan, şartlar ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti’nin, aziz milletinden aldığı güç ile müreffeh yarınlara yürümeye azim ve kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

"BU TOPRAKLARDA HEP VAR OLACAĞIZ"
28.10.2023 - 12:05
Haber Merkezi

Aslan, son zamanlarda Dünya’da yaşanan siyasi gelişmelerin, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik ruhunun önemini bir kez daha ortaya koyduğunu kaydetti.

“ASLA PRANGA VURULAMAYACAK”

Düzce Valisi Selçuk Aslan Cumhuriyetin 100. Kuruluş yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Aslan, Türk Milletinin 29 Ekim 1923'te, iradesine pranga vurdurmayacağını kanıyla ve canıyla ilan ettiğini dile getirerek “Bugün, millet olarak istikbal ve istiklalimiz için verdiğimiz büyük mücadelenin ve şanlı tarihimizin en önemli eseri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü. Ne mutlu bizlere, geçmiş ve gelecek nesillerimize. Türkiye Cumhuriyeti; asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil Türk Milleti’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde şahlanarak küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir. Milletimizin kahraman ve korkusuz neferleri, 29 Ekim 1923'te yeniden tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir” dedi. 

“CUMHURİYET GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN GURUR VERİCİ ESERİ”

Cumhuriyetin güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseri olduğunu dile getiren Aslan şöyle devam etti: “İstiklaline ve istikbaline kastedenlere karşı, esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türk Milleti, cesaret ve kahramanlıklarıyla tarih yazarak Kurtuluş Savaşı’nı kazanmış ve ardından 29 Ekim 1923’te :“Egemenlik Kayıtsız, Şartsız Milletindir” şiarıyla,  Cumhuriyeti ilan etmiştir. Cumhuriyet; her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Milletimizin özünde var olan bağımsızlık ve hürriyet aşkının, birlik ve beraberliğin, muasır medeniyetler seviyesine erişmiş, güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir.”

“CUMHURİYET SONSUZA KADAR YAŞAYACAK”

Selçuk Aslan Türk milletinin bu topraklarda ilelebet var olacağını vurgulayarak “Türk Milletinin Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma azmi ve sarsılmaz iradesi tüm zorlukları aşmamızda bizlere rehber olacaktır. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın gururunu ve onurunu yaşadığımız bu özel günlerde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde Türkiye Yüzyılı vizyonuyla yeni bir asrı karşılarken Milletimiz; din, dil, ırk, mezhep ve meşrep ayrılığı gözetmeksizin bir araya gelerek, birlik ve beraberliğimizin simgesi olan Cumhuriyetimizin gücünü, bir kez daha tüm dünyaya ilan etmiştir.

Aziz Milletimiz, 15 Temmuz hain darbe girişiminde, hainlere karşı durarak tıpkı Kurtuluş Savaşı’ndaki gibi; iradesini tahakküm altına almaya çalışan, içeride ve dışarıda birliğimizi, beraberliğimizi, bağımsızlığımızı tehdit eden şer güçlere karşı olağanüstü bir cesaret, kahramanlık ve vatanseverlikle her türlü tehdidi bertaraf edeceğini, bağımsızlığından ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğini ve bu topraklarda ilelebet var olacağını tüm dünyaya bir kez daha ispat etmiştir” dedi. 

“ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN KARARLIYIZ”

Şartlar ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti’nin müreffeh yarınlara yürümeye devam edeceğini söyleyen Aslan “Ülkemizin yer aldığı jeopolitik konum, dünya üzerinde son zamanlarda yaşanan siyasi gelişmeler, birliğimizin, beraberliğimizin, dayanışmamızın ve kardeşlik ruhunun önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Şartlar ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti, Aziz Milletimiz’den aldığı güç ile müreffeh yarınlara yürümeye azim ve kararlılıkla devam edecektir” dedi. 

TÜM DÜZCELİLERİ DAVET ETTİ

Aslan kutlamalara tüm Düzcelileri davet ederek “Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Milletinin yeniden dirilişinin simgesi olan Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanları başta olmak üzere, ebediyete irtihal eden şehit ve gazilerimize yüce Allah’tan rahmet, hayatta olan şehit yakınları ve gazilerimize de sağlık ve esenlikler diliyorum. Büyük bir coşku ve heyecanla idrak ettiğimiz Cumhuriyetimizin 100. yılında, aziz milletimizin ve tüm Düzceli hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, ilimiz genelinde gerçekleştireceğimiz Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlama etkinliklerimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” şeklinde açıklama yaptı.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar