Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

VALİ ATAY’DAN TATBİKATA DAVET

Vali Cevdet Atay, tüm Düzcelileri 12 Kasım’da saat 18.57’de ülke genelinde gerçekleştirilecek Çök Kapan Tutun tatbikatına destek vermeye davet etti.

VALİ ATAY’DAN TATBİKATA DAVET
11.11.2022 - 13:00
Güncelleme 11.11.2022 - 13:00
Haber Merkezi

Düzce depreminin yıl dönümünde yapılacak tatbikatla farkındalık oluşturmanın amaçlandığını kaydeden Atay “Düzceli vatandaşlarımızın evde, dışarda, işyerinde nerede olurlarsa olsunlar yapılacak olan Türkiye Tatbikatına destek vermelerini istirham ediyorum” dedi.

Tatbikatın İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun öncülüğünde ve AFAD koordinesinde uygulanacağını dile getiren Atay “İçişleri Bakanlığımız 2021 yılını ‘‘Türkiye Afet Eğitim Yılı”, 2022 yılını ise  ‘‘Türkiye Afet Tatbikat Yılı’’ ilan etmiştir. Bu çerçeve de farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirmek adına, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun öncülüğünde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinesinde (AFAD) ülkemizde ilk kez eşzamanlı olarak, tüm vatandaşlarımızın katılımıyla tarihte, elim olarak bilinen hepimizin ciğerlerinin kavrulduğu Düzce Depreminin yıl dönümü olan 12 Kasım saat 18:57’de; ÇÖ𝗞 - 𝗞𝗔𝗣𝗔𝗡 - 𝗧𝗨𝗧𝗨𝗡 𝗗𝗘𝗣𝗥𝗘𝗠 𝗔𝗡𝗜 𝗧𝗔𝗧𝗕İ𝗞𝗔𝗧𝗜 yapılacaktır” diye konuştu.

Cevdet Atay, her an afet ile karşı karşıya kalınabileceğinin altını çizerek “Bu tatbikatla toplumuzun her bir bireyine, insanımıza, tüm kurumlarımıza, her an bir afetle karşı karşıya kalabileceğimizi ve bunun için hazır olmamızın gerekliliğini ifade etmekteyiz. Ülkece hem yapısal hem de insani reflekslerimiz bu nokta da önem arz etmektedir” dedi.

Atay tüm Düzcelileri tatbikata katılmaya davet ederek “Bu vesileyle tüm Düzceli vatandaşlarımızın evde, dışarda, işyerinde nerede olurlarsa olsunlar yapılacak olan Türkiye Tatbikatına destek vermelerini istirham ediyorum. ÇÖ𝗞 - 𝗞𝗔𝗣𝗔𝗡𝗧𝗨𝗧𝗨𝗡!” şeklinde açıklama yaptı.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar