Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘BİR DAHA YAŞANMASIN’ TEMENNİSİ

Vali Cevdet Atay Düzce Depreminin 23. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Atay mesajında bir daha böyle felaketlerle karşılaşılmaması temennisinde bulundu.

‘BİR DAHA YAŞANMASIN’ TEMENNİSİ
11.11.2022 - 12:55
Güncelleme 11.11.2022 - 12:55
Haber Merkezi

Depremin yıl dönümünde aynı hüzün ve acının yüreklerde hissedildiğini söyleyen Atay “Düzce’miz, bundan 23 yıl önce 86 gün ara ile Ülkemizin yaşadığı en büyük felaketlerden biri olan iki büyük depremi yaşamıştır. Yaşanan felaket yüzlerce insanımızın ölümüne ve yaralanmasına, binlerce konut ve iş yerinin yıkılmasına, zarar görmesine neden olmuştur. 12 Kasım Düzce Depreminin yıl dönümünde, bir kez daha bu derin hüznü ve acıyı yüreklerimizde yaşıyoruz” dedi.

Atay deprem ile ilgili bilgilendirme faaliyetlerinin sürdüğünü belirterek “Deprem Bölgeleri Haritasına göre, yurdumuzun yüzde 92’sinin deprem bölgeleri içerisinde olduğu, İlimizin de deprem tehlikesi altında yaşadığı bilinmektedir. Ülkemizde 1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi ve Düzce depremi ile tedbirler artırılmış, vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi bakımından çalışmalar yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir” diye konuştu.

Bir daha böyle felaketlerin yaşanmamasını dileyen Atay “Güzel İlimizin, bir daha böyle felaketlerle karşılaşmamasını temenni ediyorum. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, geride kalanlara sağlıklı, mutlu, hayırlı ömürler diliyorum” dedi.

 

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.