Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“29 EKİM BAĞIMSIZLIĞIN NİŞANESİ”

Vali Cevdet Atay, 29 Ekim’i onur günü, bağımsızlığını nişanesi olarak nitelendirdi. Cumhuriyet’in 99  kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Vali Atay “Şanlı tarihimizin altın halkalarından biri olan, milletimizin özgürlük ve bağımsızlığının sembolü Cumhuriyetimizin 99'uncu kuruluş yıldönümünü kutlamanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

“29 EKİM BAĞIMSIZLIĞIN NİŞANESİ”
28.10.2022 - 11:50
Haber Merkezi

Atay mesajına şöyle devam etti:

29 Ekim bizim onur günümüzdür. 
Bağımsızlığımızın nişanesidir.
Milletçe sevincimizin, coşkumuzun zirvesidir.
‘Egemenliğin kayıtsız şartsız millete verildiği’ gündür.

Aziz milletimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşundaki ortak duygular ve hedef etrafında kenetlenerek bugünlere gelmiş, tüm badireleri birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı başarmıştır.

Milletçe, en büyük güvencemiz olan birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize sımsıkı sarılarak, büyük ve güçlü Türkiye davamızı hayata geçirmenin mücadelesini vereceğiz.

Yürüttüğümüz bu kutlu mücadelede, milli mücadeleyi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren çelikten irade, son 99 yıldır olduğu gibi bugün de rehberimiz olmayı sürdürecektir.

Kıymetli Hemşehrilerim,

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, değerli Düzceli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.