Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“Dünyaya Açık Çocuklar Yetişmeli”

Düzce Valisi Cevdet Atay 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Atay mesajından en büyük arzusunun Türkiye’de iyi eğitimli, milli ve manevi ideallere sarılan, Dünya’ya açık çocuklar yetişmesi olduğunu vurguladı. 

“Dünyaya Açık Çocuklar Yetişmeli”
22.04.2022 - 16:00
Haber Merkezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Atay,  mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hakimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir. Dün olduğu gibi, bugün de devletimizin, demokrasimizin ve istikbalimizin en büyük güvencesidir.
 
Dünün çocukları olarak en büyük arzumuz, yarınlarda ülkemizin sorumluluğunu devredeceğimiz çocuklarımızın iyi eğitim alarak milli ve manevi ideallerimize sarılmaları ve dünyaya açık olarak yetişmelerini sağlamaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; TBMM'nin ilk başkanı, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle yad ediyorum. Tüm çocuklarımızın bayramını kutluyorum.”


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar