Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

HERBARYUM NEDİR?

Düzce Üniversitesi’nin düzenlediği 1. Uluslararası Apiterapi Kongresi’ne katılmak için gelen Uluslararası Arı Uzmanı Paula Carnell ve Macaristan Apiterapi Derneği Başkanı Dr. Janos Zsolt Kormendy-Racz’ı Herbaryum’u da gezerek incelemelerde bulundu.

HERBARYUM NEDİR?
4.10.2023 - 17:44
Güncelleme 4.10.2023 - 20:22
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi Süs ve Tıbbi Bitkiler Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Necmi Aksoy’un eşliğinde gerçekleştirilen Orman Fakültesi (DUOF) Herbaryum’unda; Düzce’den, Türkiye’den ve dünyadan toplanarak arşivlenen endemik bitkileri inceleme şansı buldular.

DUOF Herbaryum ziyaretinden sonra Düzce Üniversitesi Süs ve Tıbbi Bitkiler Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne geçen misafir heyet, burada da yürütülen çalışmalar hakkında Prof. Dr. Necmi Aksoy tarafından bilgilendirildiler.

Süs ve tıbbi bitkilerin yanında arı otelini de inceleyen Paula Carnell ve Dr. Janos Zsolt Kormendy-Racz; üniversitede yürütülen çalışmaların önemli ve etkileyici olduğunu vurguladılar. Kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetlerini de dile getiren misafir heyet, yapılan bu çalışmalar için Prof. Dr. Aksoy’a ve yetkililere teşekkür etti.

HEBARYUM NEDİR?

Önemli özelliklerini kaybetmeksizin kurutulup
karton üzerine tespit edilerek muhafaza edilen
bitki ya da bitki kısımlarından oluşan
koleksiyonlara herbaryum denir.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar