Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CUMHURİYETİN 100.YILINDA BULUŞTULAR

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda “Cumhuriyet’in Yüzyılı” Programı Gerçekleştirildi

CUMHURİYETİN 100.YILINDA BULUŞTULAR
29.10.2023 - 01:50
Güncelleme 29.10.2023 - 09:37
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi’nin Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Cumhuriyet’in Yüzyılı” programı, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa; Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Külünk, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Büşra Kesici, Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi Başkanı Abdullah Markuş ve Dernek Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Düzce Üniversitesi akademik ve idari personelleri ile öğrencileri katıldı.

Öğr. Gör. Tuba Savaş Hayırlı moderatörlüğünde gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Külünk gerçekleştirdi. Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Külünk; Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi Başkanı Abdullah Markuş ve Üyelerinin programa katılımlarından duyduğu gurur ve mutluluğu belirterek sözlerine başladı.

Cumhuriyetimizin 100. yılının kutlandığı programda, salonun tamamen dolu olmasının ve bu yoğun ilginin, kendisini hem mutlu ettiğini, hem de gelecek adına fazlasıyla ümitvar olmasına vesile olduğunu ifade ederek sözlerini noktaladı.

Açılış konuşmasının ardından Cumhuriyet ile ilgili çeşitli görseller paylaşılarak, programın onur misafirleri olan Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi Başkanı Abdullah Markuş ve Üyeleri kendilerini tanıtarak programa davet edildikleri için memnuniyetlerini dile getirdiler.

Program kapsamında Ögr. Gör. Şerife Sülek “Cumhuriyet’in Hukuk Devrimi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Konuşmasında öncelikle hukuk devrimini gerektiren sebepleri ve bu sebeplerin ortaya çıkış sürecini anlatan Ögr. Gör. Şerife Sülek, ardından Cumhuriyet’in bu sebeplere yönelik ürettiği çözümleri ve bu çözümlerin hukukun her alanına teşmil etme sürecini dinleyicilere sistematik bir bütünlük içinde aktardı.

Programda son olarak Öğr. Gör. Muzaffer Çabukoğlu tarafından “Türkiye Ekonomisinin Yüzyılı” isimli konuşma gerçekleştirildi. İlk olarak ekonomik düzenin tarihsel tahlilini yapan ve akabinde  “Sanayi Devrimi” sonrası oluşan ekonomik düzeni değerlendiren Öğr. Gör. Muzaffer Çabukoğlu, Sanayi Devrimi sonrası oluşan yeni ekonomik düzen içerisinde Türkiye ekonomisinin tarım toplumundan sanayi toplumuna geçişi ve Cumhuriyet’in ilanından sonra, bu hususta atılan adımları katılımcılarla paylaştı.

Konuşmasının sonunda Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında, ilk yüzyıldan gelen birikim ve mirasla dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girme hedefine odaklanılması gerektiğini belirten Çabukoğlu, bu hususta neler yapılması gerektiği ile ilgili görüşlerini ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.

Programın sonunda moderatör Öğr. Gör. Tuba Savaş Hayırlı, konuşmacılar Ögr. Gör. Şerife Sülek, Öğr. Gör. Muzaffer Çabukoğlu, Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi Başkanı Abdullah Markuş ve Dernek Üyelerine, programa katkı sunan öğrencilere; Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Külünk ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Büşra Kesici tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar