Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"BİR DESTEK DE SEN OL"

Düzce Üniversitesi'nin deprem bölgesine desteği artarak devam ediyor.

"BİR DESTEK DE SEN OL"
18.02.2023 - 13:00
Haber Merkezi

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen, bir çok ili olumsuz etkileyen deprem sonrası Düzce Üniversitesi afet bölgeleri için önemli sosyal sorumluluk faaliyetlerini hayata geçirdi.

Tıbbi malzemelerin yer aldığı 2 tam donanımlı ambulans deprem bölgesine gönderildi. 'Bir destek de sen ol' yardım kampanyası başlatılarak kışlık kıyafet, battaniye, ısıtıcı, temizlik ve hijyen malzemeleri, bebek maması ile dayanıklı kuru bakliyat ürünleri başta olmak üzere bir tır ihtiyaç malzemesi bölgeye ulaştırılmak üzere AFAD merkezine sevk edildi. Depremzedelerin su ihtiyacının karşılanması amacıyla 1 tır su bölgeye gönderildi.

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri depremzedeler için uzun süre bayatlamayan poğaça, kek ve kurabiye üretti.

Elbistan'a 14 Samandağ’a 14 olmak üzere 28 kişilik teknik ekip ve sağlık ekibi deprem bölgesinde arama kurtarma faaliyetleri yürüttü.
Depremden etkilenen öğrenciler ve yakınları için Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi ile Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü psikososyal destek hizmeti başlattı.

Kahramanmaraş'ta il genelindeki içme ve kullanma suyundaki riskleri belirlemek üzere projeye start verildi. Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğüne destek vererek deprem bölgelerinde hasar tespiti yapıyor.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar