Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ'NİN 6 ACI KAYBI

Düzce Üniversitesi Mimarlık ve sosyoloji bölümünde okuyan iki öğrenci daha Kahramanmaraş depreminde vefat etti.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ'NİN 6 ACI KAYBI
12.02.2023 - 18:52
Güncelleme 12.02.2023 - 19:05
Haber Merkezi

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler çok sayıda can aldı. Düzce Üniversitesi’nde eğitim alan Kahramanmaraş ve Hatay İskenderun'da ikamet eden Buğrahan Talha Boztaş ve Dicle Arslan'da deprem şehidi olanlar arasında.

Yüz yılın felaketi Türkiye’nin tüm illerine büyük acı yaşattı. Yakınları, arkadaşları deprem bölgesinde olanlar kritik saatleri tedirginlikle takip etti. Zaman geçtikçe hem mucizeler hem de ölüm haberleri artarda geldi.

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü 4. sınıf öğrencisi Buğrahan Talha Boztaş ve Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi Dicle Arslan depremde yaşamlarını yitirdi.

Düzce Üniversitesi tarafından  yayınlanan taziye mesajında depremde hayatını kaybeden öğrencilerine Allah’tan rahmet tüm sevenlerine baş sağlığı ve sabır dilendi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde Düzce Üniversitesi’nde çeşitli fakültelerde eğitim gören 6 öğrencisi de yıkılan evlerinin enkazında hayatlarını kaybetti. Kayıplar Üniversite yönetimini, öğretmenlerini ve arkadaşlarını yasa boğdu.

Kahramanmaraş’a bağlı Pazarcık ve Elbistan merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem 10 ilde yıkımlara neden oldu. Düzce Üniversitesi öğrencileri de deprem öncesi gittikleri baba ocaklarında depreme yakalanarak kaldıkları enkazlar da hayatlarını kaybetti.

Enkaz altında kalan öğrencilerden Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi Dicle Arslan, İskenderun’da, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 4. sınıf öğrencisi Buğrahan Talha Boztaş, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık bölümü 3. sınıf öğrencisi Anas Zin ,Hatay'da, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Maksut Gazi Özkan ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2.sınıf öğrencisi Murat Özyaşar, Adıyaman'da, okul öncesi öğretmenliği birinci sınıf öğrencisi Mithat Saraç, Hatay Kırıkhan’da hayatını kaybetti.

Öğrencilerini depremde kaybeden Düzce Üniversitesi yönetimi, öğretmenleri ve arkadaşları büyük üzüntü yaşadı. Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş depreminde öğrencilerinin hayatlarını kaybettiğini üzüntüyle öğrendiğini belirterek, yaşamını yitiren başta öğrencileri olmak bütün vatandaşlara rahmet, yakınlarına ve Türk Milletine ise sabırlar diledi.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar