Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BAŞKA İLLERE HASTA GİTMEYECEK

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, sağlık alanında daha güçlü hale gelmek için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Sağlık Bakanlığı ile işbirliği görüşmelerinin yapıldığını kaydeden Sözbir “Amacımız Düzce’deki hastanın farklı illere gitmesini önlemek” dedi.

18.10.2022 - 10:26
Güncelleme 18.10.2022 - 12:38
Özel Haber

Asistan konusunda yaşanan sıkıntıya da değinen Sözbir özellikle cerrahi bölümlere asistan öğrenci gelmediğini kaydetti.

“FİZİKİ YAPIYI İNCELEDİLER”

Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bir ekibin hastanenin fiziki yapısını incelediğini belirten Sözbir “Sağlık Bakanlığı’ndan gelen arkadaşlar hastanenin fiziksel ortamını incelediler. Yapılabilecek ortak çalışmalar gündeme geldi. Hangi konularda biz iyiyiz, hangi konularda onlar daha iyi, bu gücü nasıl birleştirebiliriz bunu konuştuk. Örneğin bizim 2 anjiyo cihazımız var. Onlar da bir tane almayı planlıyorlar. Bir cihazı anjiyoda mı yoksa inmede mi kullanalım bunun kararını vereceğiz. Amacımız birlikte çalışarak daha güçlü hale gelmek. Düzce’deki hastanın farklı illere gitmesini önlemek” dedi.

“TAMAMEN BAĞLANMA SZ KONUSU DEĞİL”

Nedim Sözbir Bakanlık ekiplerinin ziyaretinde işbirliğinin gündeme geldiğini, tamamen bağlanmanın söz konusu olmadığını kaydederek “Biz hangi konuda iyiysek hastane bize destek versin ve o konuda daha iyi olalım, eğer onlar iyiyse biz hocaları onlara gönderelim. Onların imkanlarında hocalarımız çalışsınlar. Onlar daha iyi olsunlar. Bu bir işbirliği olacak. Tamamen bağlanma söz konusu değil” diye konuştu.

“ASİSTAN SIKINTISI VAR”

Asistan konusunda yaşanan sıkıntıya da değinen Sözbir şöyle devam etti: “Bizim hoca kadromuz iyi, sıkıntımız asistan gelmemesi. Özellikle cerrahi bölümlere, pediatriye asistan öğrencilerimiz gelmiyor. Gelmedikleri için de hizmetler aksıyor. Hocalarımız eğitim veriyor, onları asiste edecek birileri lazım. Bizim asistan ihtiyacımızı karşılamamız lazım. Öğrenciler zor bölümleri değil daha kolay bölümleri tercih ediyorlar. Hastane ile koordineli olursak oradan doktor takviyesi ile daha kaliteli hizmet verebiliriz.”

 

 


Editör: E. Varol
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz