Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

EN LEZZETLİ PİZZALARI YAPTILAR

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Uygulama Mutfağı’nda Beyören Ortaokulu öğrencileri için pizza yapım etkinliği düzenlendi.

EN LEZZETLİ PİZZALARI YAPTILAR
2.06.2022 - 10:35
Güncelleme 2.06.2022 - 12:29
Haber Merkezi

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Yönetiminin, Beyören İlkokulu’na sosyal sorumluluk projesi için gerçekleştirdiği ziyarette, Beyören Ortaokulu Müdür Yardımcısı Emrah Esen, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci’ye birlikte faaliyet gerçekleştirme talebinde bulunmuştu.

Kendilerine gelen talebi geri çevirmeyen Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Gastronomi Uygulama Mutfağı’nda, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri ile Beyören Ortaokulu’ndan gelen öğrencilere yönelik pizza sürprizi gerçekleştirdi. Pakmaya firması Düzce fabrikası sponsorluğunda, 50 öğrencinin katıldığı etkinlikte, konuk öğrenciler pizza yapmanın tüm aşamalarını öğrenme ve uygulama şansını elde ettiler. Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü akademisyenlerinin rehberliğinde Düzce Üniversitesi ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı etkinlik kapsamında öğrencilere, pizza hamuru yoğurma ve pizza sosu hazırlama ile ilgili püf noktaları öğretildi; yoğurma ve pişirmeye dayalı bilgiler paylaşıldı.

Oldukça mutlu oldukları gözlenen öğrenciler, etkinlik sonunda pişirdikleri pizzaları afiyetle yediler. Beyören Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri düzenlenen etkinlik için ev sahipliği yapan Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’na ve sponsorluk yapan Pakmaya firmasına teşekkürlerini ilettiler.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar