Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAK ÜRETİMİ KONUŞULDU

Düzce Üniversitesi Temiz Enerji Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜTEM) tarafından düzenlenen etkinlikte, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Midilli yenilenebilir enerji kaynakları üretimi üzerine bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAK ÜRETİMİ KONUŞULDU
31.05.2022 - 09:58
Haber Merkezi

Moderatörlüğünü DÜTEM Müdürü Doç. Dr. Ali Etem Gürel'in yürüttüğü söyleşide hidrojen ve uygulamaları tüm detayları ile konuşuldu. Enerjiye olan talebin durmaksızın arttığı günümüz dünyasında hidrojenin çok önemli bir yeri olduğuna değinen Prof. Dr. Adnan Midilli, hidrojen konusundaki en önemli noktanın üretim olduğuna değindi. Hidrojen üretiminde "Yeşil Hidrojen" kavramının son derece önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Adnan Midilli, hidrojenin üretiminde fosil kökenli kaynaklar yerine yenilenebilir kaynaklardan yararlanılması gerekliliğinin altını çizdi.

Hidrojen depolamada oldukça önemli gelişmeler yaşandığını belirten konuşmacı, bu konuda çok önemli çalışma alanları olduğuna ve lisansüstü çalışmalarda bulunan araştırmacıların bu alanda çalışabileceğini belirtti.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar