Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ YAPILDI

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ile Akçakoca Süha Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında Eğitimde İşbirliği Uygulama Protokolü imzalandı.

EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ YAPILDI
25.05.2022 - 10:28
Güncelleme 30.05.2022 - 10:01
Haber Merkezi

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda imzalanan protokole Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu adına Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci,  Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına ise Okul Müdürü Hasan Yalılı imza attı.

İmzalanan protokolle; lisans ve ortaöğretim düzeyinde bilimsel, sosyal, kültürel alanlarda etkileşimin arttırılması; ortaöğretim öğrencilerinin üniversite ile ilgili ön bilgi elde edebilmeleri ve her iki aşamadaki öğrencilerin yapılacak etkinliklerle alana yönelik bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Yine protokol bağlamında geliştirilecek iletişimle Türk mutfağı kültürünün gelişimi, yaygınlaştırılması ve tanıtılması ile öğrencilerin eğitim hayatları süresince ve sonrasında istihdamı konularında girişimlerde bulunulması amaçlarına da katkı sağlanması öngörülüyor.

Süresi 3 yıl olan protokol ile birlikte Akçakoca’da bulunan farklı seviyede turizm eğitimi sunan kurumlar arasındaki iş birliğinin ve koordinasyonun resmiyet kazanması sağlandı.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar