Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Üniversite Dünya Sıralamasında 522. Sırada

Scimago kurumlar sıralaması tarafından gerçekleştirilen 2022 Dünya sıralamalarında Düzce Üniversitesi gurur verici sonuçlara imza attı.

Üniversite Dünya Sıralamasında 522. Sırada
21.04.2022 - 16:55
İHA

Dünyada 522. sıraya yerleşen Düzce Üniversitesi, Türkiye’deki üniversiteler arasında 22, devlet üniversiteleri arasında 20. ve özellikle genç üniversiteler arasındaysa ikinci sırada yer alarak dikkat çekici bir başarının sahibi oldu.

Araştırma kategorisinde dünyada 350. ve Türkiye’de 18. olan Düzce Üniversitesi; inovasyon kategorisinde dünyada 261, Türkiye’de 27, toplumsallaşmada ise dünyada 215, Türkiye’de ise 21. sırada yer alma başarısı gösterdi.

Nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleri, ufuk açan bilimsel araştırmaları, örnek üniversite-sanayi iş birlikleri, bölgesel kalkınma ve ihtisaslaşma konusundaki katma değerli çalışmalarıyla Düzce Üniversitesi, uluslararası alanda ses getirmeye devam ediyor.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar