Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kısa Filme Bakanlıktan Destek

Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Korhan Topcu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü 2022-1 Sayılı Sinema Destekleme Kurulu kararınca "Gözlerin" isimli kısa film çalışmasıyla bakanlık desteği almaya hak kazandı.

Kısa Filme Bakanlıktan Destek
22.03.2022 - 10:18
Haber Merkezi

Film, gündelik rutinleri işe gidip gelmekten öteye geçmeyen temizlik işçisi Şükran (34) ve elektrik malzemeleri dükkanı işleten Hikmet'in (39) iletişimsiz, paylaşımsız, sevgisiz evliliklerinin, kadının geçirdiği bir iş kazası sonucunda yaşayacağı değişimleri konu almaktadır.

Topcu, ilerleyen haftalarda çekimlerine Düzce'de başlanacak projesinin önemli bir bölümünü Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileriyle gerçekleştireceğini dile getirdi. Çekimlerin tamamlanmasının ardından film, ulusal ve uluslararası film festivallerinde yarışacak.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar