Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"İş Hayatında Kadın Olmak"

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi ve İş Dünyasında Kadın Topluluğu iş birliği ile düzenlenen  “İş Hayatında Kadın Olmak” konulu etkinlik; Öğretim Görevlisi Zeynep Kömür’ün moderatörlüğünde çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

"İş Hayatında Kadın Olmak"
14.03.2022 - 10:52
Güncelleme 14.03.2022 - 10:53
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi İş Dünyasında Kadın Topluluğu Kurucu Başkanları Senanur Çelik ve İpek Ediş, yaptıkları çalışmalar ve toplulukları hakkında detaylı bilgiler aktardı. Ayrıca topluluk bünyesinde gerçekleştirilen etkinlikler ile planlanan etkinliklerin neler olduğunu ve bu etkinliklere katılanları neler beklediği konusunda da açıklamalarda bulundu.

İş hayatında kadının yerini araştırmalara dayandırarak açıklayan konuşmacılar, iş yerlerinde kadın istihdam oranının az olduğunu; ama son zamanlarda bu oranın giderek arttığını ifade ettiler.

Ayrıca, genç kadınlara iş hayatında destek olunabilecek mentorluk programlarından bahseden ikili gerçekleşen etkinlikte bu programların bazıları hakkında detaylı bilgiler aktardı.

“İş Hayatında Kadın Olmak” etkinliği Senanur Çelik ve İpek Ediş’in katılımcılardan gelen soruları yanıtlamasıyla sona erdi. 


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.