Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Çinli Sanatçı İle İmzalar Atıldı

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Çinli sanatçı Liu Yang ile uluslararası kültür ve sanat iş birliğine imza attı.

Çinli Sanatçı İle İmzalar Atıldı
18.02.2022 - 16:50
Haber Merkezi

Çok yönlü bir sanatçı olan Liu Yang, 2020 yılında Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sergi Salonu’nda Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Fakülte Dekanı Prof. Dr. Emine Yıldız Doyran tarafından açılışı yapılan Uluslararası “7.Duyu: Gölge” başlıklı sergiye katılmıştı.

Kariyer geçmişinde 7 yıl boyunca Ulusal Çin Televizyonu’nda (CCTV)  en çok izlenen talk show programında yönetmenlik yapan Liu Yang, 34 farklı ülkede kamusal alan heykelleri üretti.  Yıllar süren bu çalışmalarını “Bıçağın Üzerinde Yürümek” isimli kitabında toplayan başarılı sanatçı, Çin’de 3 milyon okuyucuya ulaşarak çok satanlar listesinde yer aldı.

Farklı kıtalardan birçok ülke sanatçılarının ortak üretimler yapmasına olanak veren Uluslararası Heykel Sempozyumları Birliği (ISSA) kurucusu ve başkanı olan Liu Yang’ın “Kar Çocuğu” isimli heykeli, Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlker Yardımcı’nın heykeli ile birlikte olimpiyat parkında yer aldı.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar