Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

FAYDALANAN ÖĞRENCİ SAYISINI ARTIRMAK ÖNEMLİ

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından “Yetenek Kapısı Kariyer Danışmanlığı Süreçleri ve Modül Eğitimi” düzenlendi.

FAYDALANAN ÖĞRENCİ SAYISINI ARTIRMAK ÖNEMLİ
10.11.2023 - 12:23
Haber Merkezi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından “Yetenek Kapısı Kariyer Danışmanlığı Süreçleri ve Modül Eğitimi” düzenlendi.

İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları ve Kariyer Merkezlerine yönelik olarak düzenlenen toplantıya; Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, Merkez personeli ile ülkemizdeki Kariyer Merkezleri ve İŞKUR danışmanları katıldı.

Yetenek Kapısı üzerinden verilen danışmanlık hizmeti ve sistemin kullanımını tanıtmak üzere gerçekleştirilen çevrim içi toplantıda, Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Dairesi Başkanı Prof. Dr. Duygu Kızıldağ, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları ile Kariyer Merkezi çalışanlarının dikkat etmesi gereken noktaları paylaştı. Prof. Dr. Duygu Kızıldağ, Yetenek Kapısı’nı kullanan personellerin takvim oluşturmaları, görüşmelerin gerçekleştirilmesi ve tamamlanması sonrasında yapılması gereken işlemler hakkında bilgiler verdi.

Danışmanlık sürecinin detaylı olarak anlatıldığı toplantıda, Kariyer Danışmanlığı hizmetinden faydalanan öğrenci sayısının artırılması ve hizmetin öğrencilere tanıtılması konusunda önemli noktalara değinildi. Toplantı sonunda eğitime katılım sağlayan danışmanlar tarafından merak edilen sorular yanıtlandı.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar