Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

2 YILDIR DEVAM EDEN PROJE TAMAMLANDI

Düzce Üniversitesi ortaklığında yürütülen ve 2 yıl süresince devam eden “Yenilikçi Dijital Okul Modeli ile Öğrencilerin Okul Başarılarını Artırmaya Yönelik Modüller ve Uygulamalar” (Modules and Applications for Increasing School Success of Students with the Innovative Digital School Model) adlı Avrupa Birliği Erasmus+ projesi başarılı bir şekilde tamamlandı.

2 YILDIR DEVAM EDEN PROJE TAMAMLANDI
21.09.2023 - 20:00
Güncelleme 21.09.2023 - 21:21
Haber Merkezi

Proje; yurt dışından İngiltere, Slovenya, Slovakya’dan ve yurt içinden üniversite, kurum ve kuruluşların ortaklığında uluslararası iş birlikleri kapsamında yürütüldü.

Düzce Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Proje Ortak Koordinatörü Doç. Dr. Metin Kılıç yaptığı açıklamada, proje kapsamında; farklı ülkelerdeki yeni ve geliştirici okul uygulamalarından, dijital okul modellerinin belirlenerek öğretmenlerin öğretim etkinliklerinde, dijital teknolojileri en üst düzeyde kullanmalarını sağlayacak öğretmen eğitim programı hazırlandığını ifade etti.

Proje ile öğretmenlerin, dijital yetkinliklerinin değişen teknolojik şartlara uygun olarak geliştirildiğini dile getiren Doç. Dr. Metin Kılıç, öğrencilerin öğrenme potansiyellerini geliştirebilmek için yeterli öğretim ve öğrenme materyalleri ile ilköğretim okullarında dijital teknolojinin yaygınlaştırıldığını belirtti. Doç. Dr. Kılıç, proje kapsamında; üniversiteler, okullar ve yetişkinlere yönelik danışmanlık ve eğitim hizmetleri sağlayan sektörler arası uluslararası iş birliğinin geliştirildiğini de sözlerine ekledi.


Editör: D. Damla

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar