Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AKÇAKOCA İÇİN KARAR VERİLECEK...

Yükseköğretim Kalite Kurulu’nun (YÖKAK) yetkilendirdiği bir kuruluş olan Turizm Akademisyenleri Derneği’ne (TUADER) akreditasyon başvurusu yapan Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Turizm İşletmeciliği Bölümü akredite çalışmalarında değerlendirme sürecine girdi.

AKÇAKOCA İÇİN KARAR VERİLECEK...
15.11.2023 - 18:33
Güncelleme 15.11.2023 - 21:19
Haber Merkezi

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından belirli bir alanda önceden belirlenmiş akademik ve alana özgü standartların bir yükseköğretim programı ve yükseköğretim kurumu tarafından karşılanıp karşılanmadığını ölçen değerlendirme ve dış kalite güvence süreci olarak tanımlanan akreditasyon, üniversitelerin kaliteli eğitim verdiğinin de bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun başvurusu sonucu değerlendirme yapmak için yüksekokula gelen yetkililer, kendilerine sunulan belgeler doğrultusunda incelemelerde bulundu. TUADER’in görevlendirdiği değerlendirme ekibinde; Anadolu Üniversitesinde Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Takım Başkanı Prof. Dr. Emre Ozan Aksöz, Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kutay Oktay, Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Öğrenci Temsilcisi Arş. Gör. İpek Itır Can ile Sektör Temsilcisi Orka Lotus Oteli Genel Müdürü Yusuf Günaydın yer alıyor.

Öğrencilerle, öğretim elemanlarıyla, yönetim ve sektör temsilcileriyle ayrı ayrı görüşmelerde bulun ekibe; Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci, Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Öztürk ve Öğr. Gör. Ali Bolat ile Akreditasyon Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Yıldırım Yıldırım eşlik etti. İki gün süren değerlendirmeler sonucunda Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir ile de bir araya gelen ekip, yapılan çalışmalar hakkında Prof. Dr. Sözbir’i bilgilendirdi.


Editör: D. Damla

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler

Resmi İlanlar