Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"18 TEMMUZ ALANI PARK OLACAK"

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Düzce’de müteahhitlerin yavaş iş yaptıklarını belirterek “Hiçbir müteahhit bugüne kadar bana verdiği süreye uyamadı” dedi.

27.10.2023 - 15:46
Güncelleme 27.10.2023 - 16:16
Haber Merkezi

Özlü geçtiğimiz aylarda açılışını yaptığı 23 Nisan Parkı içerisindeki Kahvaltı Evinde basın temsilcileri ile bir araya geldi.

Programda konuşan Faruk Özlü Eski 18 Temmuz Stadı’nın son durumu hakkında bilgiler verdi. Eski 18 Temmuz stadı alanın artık park olarak hizmet vereceğini kaydeden Özlü “Eski 18 Temmuz Stadı ve bölgesinde bulunan Gençlik Spor Bakanlığı’na ait olan binaların yıkımı devam ediyor. Projesi tamamlandı, bu sene içerisinde ihalesi yapılacak. Düzce’nin içinde yeşil alan eksikliğini görüp 52 dönümlük araziyi sadece yeşil alan olarak dizayn edeceğiz. Orası artık bir park olacak” dedi.

“ASAR DERESİ’Nİ HİSSEDECEKLER”

Asar Deresi Projesinin ilk etabının tamamlandığını diğer etapların daha hızlı ilerleyeceğini ifade eden Özlü “Asar Deresi’nin eskisi gibi olmayacak sürekli temizlenecek. Önünde fırçası olan bir makinamız var dereye giriyor ve temizleyip çıkıyor. Asar Deresi’nde devam eden Şehrin Gerdanlığı projesinin 1. Etabını yıl sonuna kadar tamamlayacağız. Köprü demirleri ayakları geldi zeminimiz sağlamlaştırıldı. En önemlisi 1. etaptı ve 1. etabı tamamladık, 2. ve 3. etaplar bundan daha kolay. Düzceliler bu projemizden sonra içinden geçen Asar Deresi’ni hissedecekler” diye konuştu.

“BUGÜNE KADAR BANA VERİLEN SÜREYE KİMSE UYMADI”

Dr. Faruk Özlü projeler ile ilgili süre vermekten yorulduğunu vurgulayarak “Projeler ile ilgili en büyük sıkıntımız süre vermek. Süre vermekten yoruldum. Bu Düzce’de şöyle bir sıkıntı var herkes yavaş, müteahhitler de yavaş. Hiçbir müteahhit bugüne kadar bana verdiği süreye uyamadı. Bu süreler konusunda bizim müteahhitlerimiz inşaat yapan arkadaşlarımız verdikleri sürelere uymuyorlar biraz rahatlar. “ ifadelerini kullandı.

(Haber - Foto: E. Yılmaz)


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar