Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

6,2 Milyon Kişi Toplu Taşıma Kullandı

Düzce’de şehir içi ulaşımda yeni döneme geçilmesinin ardından 100’den fazla yeni minibüs vatandaşları taşımaya başladı. Düzce Belediyesi 2021 yılı içerisinde taşınan yolcu sayılarını açıklanarak 1 yılda 6,2 milyon yolcu taşındığı belirtildi.

6,2 Milyon Kişi Toplu Taşıma Kullandı
3.02.2022 - 10:29
Güncelleme 3.02.2022 - 10:32
İHA

Düzce’de şehir içi ulaşımda yeni dönem geçtiğimiz yıllarda hayata geçirildi. Ulaşıma farkındalık getirilerek büyük otobüsler yerine küçük minibüsler tercih edilmeye başlandı. Hatlarda ki minibüs sayıları arttırılarak her 10 dakikada bir hatlardan araçların geçmesi sağlandı. Duraklarda vatandaşların beklemesinin önüne geçilirken, yapılan uygulama ile vatandaşlar araçların nerede olduğuna ve ne zaman durağa geleceğine kadar takip edebildi.

Yeni gelişmelerin altında 2021 yılı içerisinde Düzce Belediyesi kaç yolcu taşındığı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Özgün toplu taşıma modeli ile Düzce’de 2021 yılı içerisinde 6 milyon 200 bin yolu taşıdık” ifadelerine yer verildi.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.