Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

151 OTOBÜS İLE HİZMET VERİLİYOR

Düzce Belediyesi Düzce Ulaşım A.Ş. Düzce’de verdikleri ulaşım hizmetleri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

151 OTOBÜS İLE HİZMET VERİLİYOR
27.10.2023 - 16:37
Haber Merkezi

Araç başına düşen günlük yolcu sayısını ortalama 300 civarında olduğu belirtilerek  151 Halk otobüsü ile hizmet verildiği ifade edildi.

Düzce Ulaşım A.Ş. ‘den yapılan açıklama şöyle:

"Düzce Ulaşım A.Ş olarak Düzce’miz için  7/24 sahada olmaya gönül vermiş ekibimizle, 3 yıl önce çıktığımız bu yolda, hızlı, kolay ve
konforlu ulaşım hedefimiz doğrultusunda; Toplu taşıma araçlarımızda görevli şoförlerimize belirli periyotlarla eğitimler verilerek, şoförlerimizin vatandaşlarımızla iletişimlerinin karşılıklı saygı çerçevesinde sürdürülmesi sağlanmaktadır. Bu kapsamda 2 profesyonel eğitimin yanı sıra her ay birim içi eğitim ve motivasyon programları düzenlenmiştir.

114 araç ile başladığımız sisteme her yıl ilave araçlar ekleyerek, günümüzde 27’si 8,5 metre üstü olmak üzere toplam 151 araç ile
vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz. Şehrimizin yatay mimari ile yaygın bir yerleşim şeklinde büyümesinden dolayı yeni sistem öncesi 27 olan hat sayımız bugün 40’a çıkartılmıştır. Toplu taşıma erişebilirliğini artırma adına önemli olan bu hat sayısı bize yakın illerde ortalama 20’dir.

Ulaşım Master Planımız çerçevesinde önceden planlaması yapılan yeni hatlarımız, şehrimizin Nazım imar planı doğrultusunda ana yollar açıldıkça ve şehrimiz büyüdükçe sisteme alınacaktır. Hatlarımızdaki her aracımız ortalama 8 ila 11 arasında tam tur yapmakta ve yaptığımız yeni planlama ile yoğun hatlarımızda sefer saat aralıklarımız 7 dakikaya kadar düşürülmüştür.

Eskiden 135 dakikaya kadar süren hatlarımız yeni sistemde revize edilmiş ve günümüzde en uzun mesafe olan 23 numaralı ‘Çakırlar’ hattımız
ve 12 numaralı ‘Yeşiltepe-Jandarma’ hattımız da bile ulaşım süresi 45 dakikaya kadar indirilmiştir. Araç başına düşen günlük yolcu sayımız ortalama 300 civarındadır. Gün içerisinde yolcu hareketliliğinin düştüğü saat 09.00 ile 15.00 arasında araçlarımız kapasitesinin yüzde 50’sinin altındaki dolulukta yolcu taşımaktadır.  

Filomuzdaki 8,5 metre ve üzeri büyük araçların ortalama yolcu taşıma kapasitesi günlük ortalama 1500 kişi olmasına rağmen bu rakam ilimizde üçte biri oranında yani 500 kişinin altındadır.

Halkımızın ‘Uğur böcekleri’ adını verdiği 6 metrelikaraçlara bugünlerde hızla dönüş yapmaktadır. Bu da belediyemizin bu
sisteme 3 yıl önce geçiş ile ne kadar doğru bir adım attığının somut bir örneğidir. Akılcı ve kalıcı çözümlerle hayata geçirmeye devam edeceğiz."


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar