Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KADİM TÜRK MUTFAĞI TANITILACAK

Bu yıl 2.'si “Kadim ve Sürdürülebilir Türk Mutfağı” teması ile kutlanacak olan "Türk Mutfağı Haftası" kapsamında Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda çeşitli etkinlikler yapılacak.

KADİM TÜRK MUTFAĞI TANITILACAK
21.05.2023 - 16:02
Güncelleme 21.05.2023 - 19:14
Özel Haber

Türk mutfağının sahip olduğu kadim ve sürdürülebilir kültürün geleceğe iz bırakması amacıyla, “Türk Mutfağı Haftası” kutlanmaya başlandı.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda, ilki 21-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında, Valilikler, Yurt dışında ise Büyükelçilikler ve Başkonsolosluklar bünyesinde yapılan etkinlikler bu yılda devam edecek.

Bu yıl, 2.’si 21-27 Mayıs 2023 tarihleri arasında kutlanacak olan “Türk Mutfağı Haftası” Düzce Valiliği Başkanlığında, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Düzce Kadın Emeği Merkezi, Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcıları ve ilgili STK’ların iş birliği ile “Kadim ve Sürdürülebilir Türk Mutfağı” teması ile kutlanacak.

Bu çerçevede, “Türk Mutfağı Haftası” açılışı, 22 Mayıs 2023 Pazartesi günü, saat 12.00’de, Düzce Kadın Emeği Merkezinde, Düzce Valisi Cevdet Atay’ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

(Haber: E. Yılmaz)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar