Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE KIBRIS İLE İŞBİRLİĞİ YAPACAK

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti (KKTC) Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Prof. Dr. Erhan Arıklı, Düzce'nin ulaşım sistemi ve kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi almak için Düzce'ye geldi.

DÜZCE KIBRIS İLE İŞBİRLİĞİ YAPACAK
25.02.2023 - 16:58
Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Başkan yardımcıları ile yapılan toplantıda, Düzce'deki Özgün toplu taşıma modelinin ve kentsel dönüşüm çalışmalarının Kıbrıs'ta da uygulanması için mutabık kalındı. 

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Prof. Dr. Erhan Arıklı, Düzce'nin Toplu taşıma modelini ve Kentsel dönüşüm çalışmaları incelemek üzere Düzce'ye geldi. Mutfak Sanatları Merkezinde düzenlenen toplantıya Düzce Belediye Başkan Yardımcıları, , ilgili müdürler, Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü ve operasyon müdürü de katıldı. 


"DÜZCE, İKİ KONUDA KIBRIS'A YARDIMCI OLACAK"
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü toplantı sonrasında yaptığı açıklamada Düzce'nin iki konuda Kıbrıs ile iş birliği yapılacağını söyleyerek; "Bugün Kıbrıs Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Prof. Dr. Erhan Arıklı ile bir araya geldik. Görüşmede, Kıbrıs'ta uygulanacak Kentsel dönüşüm çalışmaları için işbirliği yapılması konusunda mutabık kaldık.

Düzce'de 3 yıl önce hayata geçirdiğimiz özgün toplu taşıma modelimizin bir benzerinin Kıbrıs'ta uygulanmasının  çalışması konusunda mutabık kaldık. Konuyla ilgili hemen çalışmalara başlayacak ve bu iki konuda Kıbrıs ile iş birliği yapacağız" şeklinde konuştu.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar