Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DİLENMEK İÇİN İL DIŞINDAN GELDİ

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Regaip Kandili dolayısıyla il dışından Düzce’ye gelerek dilencilik yapan şahısları yakalandı

27.01.2023 - 12:09
Güncelleme 27.01.2023 - 12:26
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Regaip Kandilini dilenerek fırsata çevirmek için il dışından Düzce’ye gelen, dini ve vicdani duyguları sömürmek suretiyle kazanç sağlayan şahıslara yönelik denetim gerçekleştirdi. 
Bu çerçevede şehir merkezinin belirli noktalarında devriye ve kontrol faaliyetlerini sürdüren ekipler, genç bir kadının küçük yeğenini kullanarak esnaf ve vatandaşlardan para istediğini tespit etti. Bir süre dilenciyi takip eden ekipler daha sonra harekete geçerek dilenciyi yakaladı.

Ekipler, ayrıca, şehrin belirli noktalarında ve özellikle Regaip Kandili dolayısıyla cami önlerinde yaptıkları denetimlerde vatandaşlardan para isteyen birçok dilencinin daha ele geçirilmesini sağladı.

Yakalanan şahısların üst aramalarında ele geçirilen paralara Kabahatler Kanunu gereğince kamuya aktarılmak üzere el konulurken, dilenciler hakkında ise idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi.


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar