Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN 7/24 SAHADALAR

Düzce Belediyesinin alt yapıdan sorumlu müdürlüklerinin başında gelen ve kentin her türlü alt yapısal sorununun çözümü noktasında 7/24 görev başında olan Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 2020-2022 yılları arasında 58 bin 339 metre içme suyu hattı döşerken 50 bin 023 metre de kanalizasyon hattı çekti.

MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN 7/24 SAHADALAR
28.12.2022 - 17:29
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 2020-2022 yılları arasını kapsayan 3 yıllık döneme ilişkin gerçekleştirdiği çalışmalarındetaylarını kamuoyu ile paylaştı.

Düzce’nin gelecek 50 yıllık içme suyu alt yapısının modernize edilmesinoktasında hareket eden Düzce Belediyesi, bu çerçevede İller Bankası ve DSİ ile birlikte ortaya konulan projelerle hem Düzce’nin tüm içme suyu hatlarını yenileme yoluna giderken hem de ana regülatörlerin sağlıklı işlemesi adına çalışma yürütüyor.

İÇME SUYU HATLARINA YÖNELİK ÇALIŞMALARBu yönde atılan adımların ardından ihalesi gerçekleştirilen ilk projeile bir yandan çalışmalar ilerlerken, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüekipleri de mevcut şartlar altında son 3 yılı kapsayan alt yapıçalışmalarıyla 58 bin 339 metre daha yeniledi.

KANALİZASYON HATLARI ÇEKİLDİMevcut çalışma düzeni içerisinde önemli bir yer tutan kanalizasyonarızalarını da çözüme kavuşturarak mağduriyet yaşanmasının önüne geçen müdürlük ekipleri, 3 yıllık dönem içerisinde 50 bin 023 metrekanalizasyon hattı çekmesinin yanında 19 bin 682 metre de yağmursuyu hattı döşemesini tamamladı.

HİZMETLER AKSAMADAN SÜRDÜRÜLDÜEkiplerin çalışmaları neticesinde 29 bin 178 adet kanal açma çalışmasına imza atan müdürlük, yine aynı süreçte 18 bin 209 adet vidanjör hizmeti ile önemli bir belediyecilik hizmetini yerine getirdi. Su aboneliği bağlam noktasında da yoğun bir süreç geçiren müdürlük, Bin 112 su abone bağlamanın yanı sıra Bin 1 kanalizasyon bağlama işlemini de başarı ile yerine getirdi.

2022 yılının Haziran ayında Düzce’de meydana gelen selde zarar gören Ana İsale Hattının onarımı noktasında inisiyatif alarak haftalar sürecekçalışmayı 3 gün içerisinde tamamlayarak ve yeni bir regülatörkurulmasını sağlayarak şehrin su ihtiyacını karşılayan müdürlük, şehrinalt yapısının sorunsuz şekilde hizmet vermesini sağlamaya devam ediyor.


Editör: E. Yılmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar