Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

HEM ÇEVRE HEM İNSAN SAĞLIĞI KORUNUYOR

Düzce Belediyesi Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Merkezi, kuruluşunun ardından kısa süre içerisinde yaptığı çalışmalarla tıbbi atıkların bertarafında önemli yol kat etti. Tesis, 2022 yılında 800 ton tıbbi atığın bertaraf edilmesini sağladı.

HEM ÇEVRE HEM İNSAN SAĞLIĞI KORUNUYOR
15.12.2022 - 16:36
Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün daha temiz ve daha yaşanabilirbir Düzce için attığı adımlardan biri olan ve geçtiğimiz yılfaaliyetlerine başlayan Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisinde 2022yılında toplam 800 ton tıbbi atık bertaraf edildi.EN İYİ TEKNOLOJİ İLE BERTARAF SAĞLANIYORHer açıdan ve her alanda geleceğin yaşanabilir Düzce’sinin temelleriniatmak adına projeler ürettiklerini belirten Başkan Dr. Faruk Özlü, bunun en güzel ve en önemli örneklerinin başında ise Tıbbi Atık veSterilizasyon Merkezinin geldiğini ifade etti.

“Düzce bizim evimiz''Kısa süre önce kurduğumuz bu tesis ile gerek yaşadığımız çevrenin temiztutulması gerekse de insan sağlığını korumayı hedefledik. Lisanslıaraçlarla toplama ve taşıma sistemi oluşturarak en iyi teknolojilerdenbiri olan Otoklavla Sterilizasyon yöntemi ile bertaraf sağlıyoruz. Yapılan işlemleri de elektronik kayıt altına alarak parametrelerinizlenmesini sağlıyoruz. 2022 yılında toplam 800 ton tıbbi atığınsterilizasyonunu gerçekleştirdik ve mevzuatlara uygun şekilde bertarafedilmesini sağladık. Bundan sonrada aynı şekilde çalışmalarımıza devamedeceğiz” dedi.


Editör: E. Yılmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar