Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

GECESİNİ GÜNDÜZÜNÜ SAHADA GEÇİRİYOR

Düzce’de meydana gelen 5,9 şiddetindeki depremin ardından tüm kurum ve kuruluşlar vatandaşlar için seferber oldu. Deprem endişesini azaltmak ve hayatın normal akışını sağlamak için çalışanların en başında da Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü geldi.

28.11.2022 - 16:04
Haber Merkezi

    Düzce, şehirde yaşanan deprem ve ardından devam eden sarsıntılarsonrasında ilk andan itibaren tüm kurum ve kuruluşları ile teyakkuzageçti. Sabah 04:08’deki depremin ardından ilk anda hastanelere vesarsıntıdan etkilenen vatandaşlara koşan Düzce Belediye Başkanı Dr.Faruk Özlü, depremin üzerinden geçen bir hafta içinde gece gündüzdemedi, depremzedeleri yalnız bırakmadı.

    Şehir merkezi ve çevre mahallelerde kurulan yaşam alanlarında aileleriziyaret eden Başkan Özlü, depremin Düzce’de yıkıcı etkisinin olmamasınınen büyük teselli olduğunu söyleyerek ailelere her konuda yardımcı olmakiçin birebir ziyarette bulundu. Devletin her imkanını, Düzce içinseferber ettiğini söyleyen Başkan Özlü; belediye eliyle, gerekyönlendirme desteği gerekse yıkılan bina bacalarının tehlike arzetmemesi için ekiplerin çalıştığını da ifade etti.

“KİMSENİN MAĞDUR OLMASINA İZİN VERMEYİZ”

  Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü mahallelerde oluşturulan yaşamalanlarında ailelerle konuşarak hasar alan evler ile ilgili gerekenlerinen kısa sürede yapılacağını söyleyerek “deprem olduğu ilk andan itibarenCumhurbaşkanımızın talimatları ile bakanlarımız Düzce’mize geldi. Afetiyakından bilen hemşehrilemizin korkularını anlıyoruz. Onların hiçbirsurette mağdur olmasına izin vermeyiz. Mahalle muhtarlarımızla koordinebir şekilde her mahalleye oluşturulan yaşam alanlarında sizinleyim. Gecegündüz fark etmez. Tüm taleplerinizi karşılamak için çalışmaarkadaşlarımız sahadalar, çalışıyorlar. Lojistik destek, yiyecek,kumanya yardımları kesintisiz sürüyor. Bu afeti hasarsız, can kaybıolmadan atlatmamız en büyük tesellimiz. Allah vatandaşlarımızı,devletimizi, milletimizi, ülkemizi tüm afetlerden korusun, bir dahayaşatmasın” dedi.


Editör: D. Karpuz
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar