Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

23 NİSAN PARKI ADI İLE YAŞAYACAK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün gündeme getirdiği Camikebir Mahallesi Eski Film Platosu alanının parka dönüştürülmesi için çalışmalar fiilen başladı.

23 NİSAN PARKI ADI İLE YAŞAYACAK
15.11.2022 - 13:36
Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün şehir merkezinde yeşilalanları artırmak ve sosyal yaşam alanları oluşturmak amacıylabaşlattığı girişimler kapsamında Camikebir Mahallesi’nde bulunan EskiFilm Platosu alanının parka dönüştürülmesi için çalışmalar başladı.Zeminde hafriyat çalışmasına başlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri,sert zemin dolgu ve düzenini hava şartlarına bağlı olarak kısa süredebitirmeyi hedefliyor.TOPLAM 7 BİN 400 METREKAREAdını 23 Nisan Çocuk Parkı olarak duyuran Başkan Dr. Faruk Özlü, projehakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Camikebir Mahallesisınırları içinde, Asar Deresi kenarında bulunan Eski Film Platosualanını şehir merkezimize yeşil alan olarak yeniden kazandırıyoruz.Projemiz hazır, artık uygulama aşamasına geçiyoruz. Burayı, Asar Deresiüzerinde başlattığımız rekreasyon projemiz ile entegre hale getireceğiz.Boydan boya bir sosyal yaşam alanı kazandırıyoruz. 23 Nisan Parkı olarakadlandıracağımız alan içinde; 7400 metrekare yeşil alan, 60 araçlıkotopark, kameriye, muhtarlık binası, yürüyüş yolları, Türkü Evi veKafeterya alanları olacak. Bu parkı adıyla yaşatacağız, inşallah 23Nisan 2023’de hizmete sunacağız, hedefimiz bu” dedi.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.