Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

HAYATLARINI NAKIŞ NAKIŞ İŞLİYORLAR

Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarının en çok tercih edilen ve gedikli kurslarından biri olan Geleneksel El Nakışları, ev kadınlarının hayatlarını renklendirirken bir yandan da ek bütçe elde etmelerini sağlıyor.

HAYATLARINI NAKIŞ NAKIŞ İŞLİYORLAR
24.10.2022 - 18:05
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren vebinlerce Düzceliye meslek edindiren BELMEK, yeni sezonda da yüzlercekursiyere eğitim vermeye başladı. 2 Bin 300 kursiyer 53 branşta ücretsizolarak düzenlenen kurslarda bir yandan kendilerini geliştirirken, biryandan da el emeklerini gelire dönüştürüyor.

BELMEK’in gedikli kurslarından biri Geleneksel El Nakışlarında yüzlercekadın el becerilerini geliştirirken bir yandan da dostluk vearkadaşlıklarını nakış nakış işliyor. 10 senedir Geleneksel El Nakışlarıkursuna devam eden Hatice Kuşçuoğlu, “Hobi olarak başladım. Çocuklarımiçin yapıyordum sonra yaptıklarımı satmaya başladım. Hiç olmazsa kendiharçlığınızı çıkarıyorsunuz. Hocamızla da abla kardeş gibi olduk” dedi.

KADINLARDAN BAŞKAN ÖZLÜ’YE TEŞEKKÜRKursların açılmasından dolayı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yeteşekkür etmeyi ihmal etmeyen kursiyer Hatice Kuşçuoğlu, “ Bu kurslarıbize açmaları çok iyi oldu. Vakit geçiriyoruz, ev ekonomimize ek bütçesağlıyoruz. Erkekler nasıl kahvelere gidiyorsa biz de burada hem vakitgeçiriyoruz hem bir şeyler öğreniyoruz hem de bütçemize katkısağlıyoruz. Başkanımıza bu imkânı sağladığı için teşekkür ediyoruz”şeklinde konuştu.

Diğer bir kursiyer Ayşenur Er ise “ İğne oyası, tel kırma kurslarına dakatıldım. 4 yıldır BELMEK’te çeşitli kurslara katıldım. Çeşitli nakışteknikleri öğreniyoruz. Yaptığımız çalışmaları satabiliyoruz” diyerekaile bütçelerine destek olduklarını kaydetti.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.