Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÇOCUKLARIN GÜVENLİĞİ İÇİN DENETİM  

Düzce Belediyesi Zabıta ve Emniyet ekipleri tarafından okul servislerine yönelik yapılan denetimde çocukların güvenliği için tedbir almayan araçlara cezai işlem uygulandı.

21.10.2022 - 10:27
Güncelleme 21.10.2022 - 10:29
Haber Merkezi

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla okul servis araçlarında S Plaka belge ve servislerden istenen şartlara yönelik denetim gerçekleştirdi.  

Öğrencilerin ulaşımlarını sağlayan okul servislerini mercek altına alan Düzce Belediyesi, araçları tek tek durdurup istenen şartlar hakkında denetim yaptı. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte ortak çalışma yapan Zabıta ekipleri, ilk uygulamayı Namık Kemal ve Mehmet Akif Ersoy Okullarının önünde gerçekleştirdi. Okul servislerini tek tek durduran ekipler, S plakalı araçlarda bulunması gereken belgeleri taşımayanlara ve çocukların güvenliği için alınması gereken önlemleri sağlamayan araçlara cezai işlem uyguladı.

ŞOFÖRLERE BİLGİ VERİLDİ

Zabıta ekipleri, geçtiğimiz ay meclisten geçen yeni S Plaka yönetmelik değişikliğine göre güzergâh belgelerini almaları gerektiği servis şoförlerine hatırlattı. Yeniden bilgilendirilen servis şoförlerinin mağdur olmaması için evrak ve çalışma belgelerinin kriterlere uymaması halinde servis taşımacılığı yapamayacaklarını kaydedildi.

ÖĞRENCİ GÜVENLİĞİ ÖN PLANDA

Zabıta ekipleri araçlarda rehber personel bulunup bulunmadığının yanı sıra, kemer kontrolü yaptı. Ayrıca ekipler araçlarda bulunması gereken yangın tüpü ve benzeri güvenlik ekipmanı da kontrol etti.


Editör: E. Varol
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.