Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ESKİ SANAYİ ESNAFI MAĞDUR EDİLMEYECEK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü modern saniye sitesinin tanıtımını yaptı. Özlü hedeflerinin Türkiye’nin en büyük sanayi sitesini Düzce’ye kazandırmak olduğunu vurguladı. 1 yıl içerisinde yeni siteyi tamamlamak istediklerini belirten Özlü “Eski sanayi sitesi esnafı kesinlikle mağdur edilmeyecek” dedi.

12.08.2022 - 13:17
Güncelleme 12.08.2022 - 15:12
Özel Haber

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kentin ortasında "derme çatma" dükkânlardan dolayı kötü görüntü oluşturan Eski Sanayi Çarşının Beslanbey mevkiine taşınması için inşaat çalışmalarına start verdi. Modern Sanayi Sitesinin yapılacağı alanda konuşan Özlü, “ Düzceli esnaflarımıza öncelik tanıyacağız ve 1 yıl içinde inşaatı tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

TOPLAM 350 DÜKKAN

Küçük Sanayi Sitesinin bulunduğu alana yapılması planlanan Modern Sanayi Sitesi hakkında açıklamalar yapan Faruk Özlü proje detaylarını paylaştı.

Düzce Belediyesi tarafından  yapılacak olan sitede ilk etapta 266 dükkanın yer alacağını söyleyen Özlü “Düzce Belediyesi olarak uzun süredir kentimize yakışır bir modern sanayi çarşısı yapılması için çalışıyoruz. Küçük Sanayi Sitesinin bitişiğinde hazineye ait toplam 63 dönüm üzerine kurulacak olan sanayi sitesi için TOKİ ihale yapmıştı. İhaleyi alan firma fiyatta çok indirim yaptı. TOKİ yetkilileri düşük fiyatla ihaleyi alan firmaların büyük çoğunluğunun işi yarıda bıraktığını söyledi. Düzce Belediyesi olarak bu kez devreye biz girdik ve sanayi sitesinin yapımını üstlendik. Eski sanayi sitesindeki esnaflarımızı, sosyal donatıları olan Modern Sanayi Sitesine taşıyacağız. İlk etapta 266 dükkan yapılacak. Bu sayı 600’e kadar çıkabilir. Ben bu proje için 3 yıldır çalışıyorum ve artık ihale aşamasına geldik. Düzce Belediyesi olarak yapacağımız ihale ile buranın yapımını yüklenici firmaya devredeceğiz. Hedefimiz Modern Sanayi Sitesini 1 yıl içinde tamamlamak” dedi.

ÖNCELİK SANAYİ ESNAFININ

Site içerisinde kreş, cami, yeşil alan, kafeterya gibi yapıların olacağını söyleyen Özlü, esni sanayi esnafını kesinlikle mağdur etmeyeceklerinin altını çizerek “Konuşanlar konuşsun, biz yaparız. Düzce 1 yıl gibi bir sürede Modern bir sanayi çarşısına kavuşacak. Eski sanayi esnafımızla görüşmelerimiz devam ediyor. Yapılacak olan çarşıda öncelik onların olacak. 17x12 metrekare büyüklüğündeki dükkanların fiyatları şimdilik belli değil. İhale sonrasında fiyatlandırma yapılacak. Eski sanayi çarşısındaki esnaflarımızın ardından diğer esnaflarımızda buradan dükkan alabilecekler. Projede ayrıca  mermercilerimiz için de toplu yerleşim planlıyoruz. İhalenin ardından yoğunluğumu eski sanayi esnafına vereceğim. Onları mağdur etmeden, kendi rızaları ile modern dükkanlara kavuşturacağız. Yeni sanayi çarşısı bitmeden kesinlikle eski sanayi sitesi yıkılmayacak. Hedefimiz Türkiye’nin en modern sanayi sitesini Düzce’ye kazandırmak” diye konuştu.

DÜZCE DOYASIYA EĞLENDİ

8 Gün süren Dünya Düzce Günlerinin eleştirileri ile ilgili konuşan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü “Düzceli gençlerimiz doyasıya eğlendiler ve Düzce dolu, dolu 8 gün yaşadı. Yaptığımız etkinliğin maliyeti 500 ile 600 bin lira arasında. Eleştirenler eleştirsin. Biz halkımızdan gelen talepler doğrultusunda bunu yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Sonbaharda da etkinlik yapmayı planlıyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar