Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

HER PAYLAŞIM 1 KİLO MAMA

Dünya Düzce Günleri etkinlikleri kapsamında #DünyaDüzceGünleri hashtagı ile yapılacak her paylaşım, can dostlara mama olarak geri dönecek.

 HER PAYLAŞIM 1 KİLO MAMA
1.08.2022 - 12:55
Güncelleme 1.08.2022 - 12:55
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi tarafından 8’nci ayın 1’i itibariyle Dünya Düzce Günleri adı altında düzenlenen etkinlikler başladı. 8 gün sürecek etkinlikler, sokak hayvanlarından çevre dostu şehir çalışmalarına bir çok alanda toplumsal farkındalık oluşturulacak.

Düzce Belediyesi’nin, bu yıl ilkini düzenlediği Dünya Düzce Günleri kültürel, sosyal ve ekonomik açıdan bilinirliğinin artırılmasını hedefliyor. Düzce Belediyesi, Düzcelileri bir yandan birbirinden ünlü isimlerle buluşturmaya hazırlanırken, diğer taraftan da gündüz ve gece programlarındaki canlı performanslar başta olmak üzere sürpriz etkinliklerle dolu dolu geçecek olan 8 günlük takvimin dışında farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

KİTAP TOPLAMA VE GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİ TOPLAMA YARIŞMASI

Bu kapsamda, ‘Temiz Şehir Düzce’ projesine atıfla geri dönüşümün ne derece önemli olduğuna dikkati çekmek için ‘Kitap Toplama ve Geri Dönüşüm Malzemeleri Toplama Yarışması’ düzenleyecek. Düzce Belediyesi, her gün gerçekleştirilecek olan etkinlikte en çok malzeme toplayanları da ödüllendirerek farkındalığı arttıracak.

TWİTLER CAN DOSTLAR İÇİN

Düzce Belediyesi, 8 gün sürecek etkinlik boyunca can dostlara mama desteğinde bulunulmasının da önünü açıyor. ‘Her Tweet 1 Kilo Mama’ başlığı altında #DünyaDüzceGünleri hashtagı ile yapılacak her paylaşımın sokak hayvanlarına mama olarak dönmesi için çalışma başlatan belediye, bu sayede yaşadığımız çevreyi paylaştığımız diğer canlılarla bağ kurulmasını amaçlıyor.

FORMANI AL ÇEKİLİŞE HAK KAZAN

Her fırsatta şehrinin takımına destek olarak çıkılması adına birçok girişimde bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün yaptığı çalışmaları etkinliğe de yansıtan Düzce Belediyesi, ‘Formanı Al Çekilişe Hak Kazan’ başlığı altında, Düzcespor standından alınacak her forma karşılığında hem Düzcelilerin takımıyla arasında bağ kurarak destek vermesini hem de çekilişle sürpriz hediye kazanmalarını sağlayacak.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.