Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“BASININ ÖZGÜR OLMASINI KALBEN İSTİYORUM”

24 Temmuz Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü’nde basın mensupları ile bir araya gelen Dr. Faruk Özlü, “Basının özgür olmasını tüm kalbim ile istiyorum” dedi.

“BASININ ÖZGÜR OLMASINI KALBEN İSTİYORUM”
25.07.2022 - 14:25
Güncelleme 25.07.2022 - 14:28
Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “24 Temmuz Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü” çerçevesinde Basın Bayramı’nı kutlamak amacı ile Düzce Mutfak Sanatları Merkezi'nde düzenlenen organizasyonda Düzce'nin ulusal ve yerel medya mensupları ile bir araya gelerek konuşma yaptı. 

Konuşmasında Türk medya tarihine değinen Dr. Faruk Özlü, gerçekleştirdiği konuşmasında şu sözleri ifade etti:

“24 Temmuz 1908 tarihi öncesi basında ciddi bir sansür uygulandığını tarih kitaplarından okuduk. Aslında bu tarih, özgürlüğün yıl dönümüdür. 1948’den sonra Basın Bayramı olarak ülkemizde kutlanmaya devam etti.

1971’de ise tekrar Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü olarak ismi değiştirildi. Basının özgür olmasını tüm kalbim ile ben de çok istiyorum.

“Özgürlük denildiğinde, sadece devlet tarafından yapılabilecek birtakım müdahaleler anlaşılmasın bunun haricinde başka baskı grupları vardır” diyen Başkan Özlü, “Basın özgürlüğü, 2.Meşruiyette uygulanan sansür memurlarının görevine son verilmesi değildir.

Bugün de dünyanın her tarafında gördüğünüz gibi basına baskı oluyor. Onlar da bugünün modern şartlarında buna devam ediyor. Ben bireysel olarak tüm medya mensuplarına güveniyorum. Vicdanınızın el vermediği hiçbir işi, hiçbir yazıyı yazmamanızı temenni ederim” dedi.

Oğulcan Öner


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar