Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MAZBAHA YENİDEN İHALEYE ÇIKIYOR

Düzce Belediyesi mezbahanın kiralanması için yeniden ihale düzenliyor. Geçtiğimiz Nisan ayında mezbahanın 1 yıllığına 156 bin TL bedel ile kiralanması için ihale düzenlendi. Ancak ihale iptal edildi. Yeni ihalede kiralama süresi 10 yıla, kira bedeli de 1 milyon 680 Bin TL’ye çıktı.

 MAZBAHA YENİDEN İHALEYE ÇIKIYOR
30.05.2022 - 13:39
Özel Haber

Düzce’de mezbahanın kapanması en çok kasapları mağdur etti. Hayvanlarını il dışında kestirmek zorunda kalan kasaplar artan maliyetlerden de şikayet ediyordu. Düzce Belediyesi sorunun çözümü için önemli bir adım attı ve ihale ile tesisi kiraya vermek için girişimde bulundu.

Mülkiyeti Belediyeye ait Düzce Merkez Mergiç Mahallesi’nde bulunan Mezbaha Tesisi 10 (On) yıl süre ile işletilmek üzere 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 36. Maddesine göre Kapalı Teklif Usulü Artırma ile kiraya verilecek.

İhale 7 Haziran 2022 Salı günü, saat 16:30’'da Düzce Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda, Encümen huzurunda yapılacak. İhale edilecek Mezbaha Tesisine ait tahmini bedeli KDV hariç 1 milyon 680 bin TL, geçici teminat tutarı ihale bedelinin %3 oranından 50 bin 400 TL olarak belirlendi. Kesin teminatı ise geçici teminat bedelinden az olmamak üzere ihale sonucu ortaya çıkacak olan bedel üzerinden %6 oranında hesaplanacak.  

Mezbaha için daha önce 28 Nisan 2022 tarihinde ihale düzenlenmiş, ihale süresi 1 yıl ihale bedeli 156 bin TL olarak belirlenmişti. Ancak ihale bilinmeyen bir sebeple iptal edildi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar