Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MİNİK ELLER BİTKİ DİKTİ

"Tarımsal Kalkınma Merkezi Projesi Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştirme" projesi bahar aylarının gelmesiyle birlikte hızlanırken, çalışmalara öğrencilerden de destek geldi. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden de öğrencilere eşlik etti.

MİNİK ELLER BİTKİ DİKTİ
24.05.2022 - 16:23
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Kültür Müdürlüğü’nün organize ettiği dikim etkinliğinde Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştirme proje alanı içerisindeki bitkilere çocukların da eli değdi. Alanda yapılan çeşitli bitkilerden biri olan biberiye dikimi, Belediye Çocuk Kulübü ve Mehmet Akif Ersoy ilkokulunun öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden’in de katıldığı dikim etkinliğinde öğrenciler biberiye dikerken Başkan Yardımcısı Günden de çocuklara yardımcı oldu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün şehre ekonomik olarak katkı sağlayacak bitkilerin yetiştirilmesi amacıyla başlattığı "Tarımsal Kalkınma Merkezi Projesi Tıbbı Aromatik Bitki Yetiştirme" projesi kapsamında belirlenen alana; biberiye, kekik, melisa ve adaçayı bitkileri dikildi.

Öte yandan Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler yabani ot temizliğini ihmal etmeyerek projenin sağlıklı şekilde işlemesine katkı sağlıyor.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar