Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÖZLÜ’NÜN KİTABINA ÖVGÜLER YAĞDIRDI

Milliyet Gazetesi Yazarı Dr. Hakan Tartan bu haftaki köşesinde Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye yer verdi. Tartan Özlü’nün kaleme aldığı “Bir Türkiye Mucizesi İçin Beyaz Kitap”ı yorumladı.

 ÖZLÜ’NÜN KİTABINA ÖVGÜLER YAĞDIRDI
20.05.2022 - 10:51
Güncelleme 20.05.2022 - 10:53
Özel Haber

Özlü’nün toplumsal sorumluluğunu Türkiye adına yeni kazanımlar sağlamaya yönlendirdiğini ve önemli bir kitap yazdığını kaydetti.

Düzce Belediyesi ve Faruk Özlü’nün çalışmaları son dönemlerde ulusal medyada sıkça yer almaya başladı.

Özlü bu kez Milliyet Yazarı Dr. Hakan Tartan’ın köşe yazısında kitabı ile anıldı.

Kitapta ülkenin geleceği adına önemli ip uçlarına yer verildiğini dile getiren Tartan, sanayi devrimi, tarımsal üretimin arttırılması ve gıdaya erişim konularının kitabın ilgi çekici bölümlerinden olduğunu söyledi.

Mucize yazan Türkiye

Tartan köşe yazısında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’den şöyle bahsetti “Dr. Faruk Özlü, yüreğinde Türkiye sevdası taşıyan bir siyasetçi. Milletvekili ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak önemli hizmetlerde bulundu. Şimdi Düzce Belediye Başkanı ve başarılı bir yerel yönetici. Uzun yıllardan beri ‘bir Türkiye mucizesi’ için emek veriyor, kafa yoruyor. Derin ve nitelikli bilgilerini dinlemek beni mutlu eder. Özlü, toplumsal sorumluluğunu Türkiye adına yeni kazanımlar sağlamaya yönlendirdi ve önemli bir kitap yazdı. Okudum ve beğendim. Özlü’nün, stratejist kimliğini yansıttığı Beyaz Kitap’ta yarınlar adına önemli ipuçları var. Kitapta ilgimi çeken bölümlerden biri; Türkiye’nin yeni sanayi devrimi gelişmelerini yakalaması, gelecek 10 yılda sanayi ataklarını hızlandırarak gelirini en az iki katına çıkartması ve bunu yaparken de sürdürülebilirliğe ve yeşil teknolojiye vurgu yapması. O kadar önemli ki. Tarımsal üretimin arttırılması ve bunun toplumsal refaha katkısı ile gıdaya erişim konusu kitabın ilgi çekici anlatımları arasında. Özlü, tarımsal gelişim ve gıda yeterliliği konularında dijitalleşme ve yüksek teknolojinin kullanımı ile kalkınmanın yükseltileceğine işaret ediyor.”

 

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar