Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"KENDİ KOYDUĞUMUZ SINIRLARI ZORLAMALIYIZ"

Düzce Üniversitesi Kariyer Topluluğu’nun düzenlediği 7. “Yaşam ve Kariyer Panayırı” etkinlikleri kapsamında alanında uzman ve başarılı isimler bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

"KENDİ KOYDUĞUMUZ SINIRLARI ZORLAMALIYIZ"
13.05.2022 - 10:50
Haber Merkezi

Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda başlayan ve 2 gün süresince devam eden etkinliğe Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Kariyer Topluluğu Danışmanı Doç. Dr. Akif Keten,  davetli konuklar, öğretim elemanları ve öğrenciler katılım gösterdi.

Etkinliğin 2. günü Düzce Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Özkan Şahin’in konuşması ile başladı. Şahin konuşmasında, “Teknoparkın amacı, içinde bulunduğu bölgeye Ar-Ge çalışmalarını aşılamaktır. Sanayi ve üniversite arasındaki eşleştirmeyi ve etkileşimini bu modül sayesinde başarabiliyoruz.” dedi.

Etkinliğin devamında sunumunu gerçekleştiren Yönetim Danışmanı Hüseyin Selvi, “Sınırları zorlayan bir tür olmamızın, yaradılış hikayemizde yazması elbette tesadüf değil. Aslında hayatın her alanında sınırları zorluyoruz. Kendi koyduğumuz sınırları bile sonuna kadar zorlamalıyız. Başarının sırrı budur.” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Selvi’nin sunumundan sonra sahneye davet edilen Technofis kurucusu İhsan Serdar Demirbilek, ilham verici konuşmasında şansa değil, olasılıkları yönetmeye inandığını ve başarının tek şartının alın teri olduğunu söyledi.

Sanatçı akademisyen Fatma Defne Ilgaz ise yaptığı sunumda; öğrencilere işlerini en iyi şekilde yaptıkları sürece, fırsatların onları mutlaka bulacağını söyledi.

Günün ve etkinliğin son konuşmasını gerçekleştiren Mustafa Öktem, çağın gerekliliği olarak hem görseli iyi tutmanın, hem de kişinin kendisini iyi tutmanın öneminden bahsetti.

Katılımın yoğun olduğu YAKA’22 etkinliği; stantlar, konferanslar, mülakat simülasyonları ve çeşitli etkinliklerle dolu dolu geçti.

 


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar