Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DİNLEYENLERİ MEST ETTİLER

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şiir ve müzik sevdalılarını Millet Kıraathanesinde buluşturdu. Şiir severler, şiirlerini kıraathaneye gelen misafirlere okuyarak dinleyenleri mest etti. 

DİNLEYENLERİ MEST ETTİLER
7.05.2022 - 16:14
Güncelleme 7.05.2022 - 16:15
Haber Merkezi

Düzce Sanat Edebiyat Platformu (DÜSEP) tarafından 2022 yılında hayata geçirilen ‘ Şiir Dinletisi’ organizasyonu bundan sonra Millet Bahçesindeki Millet Kıraathanesinde gerçekleştirilecek. İki kadim şair dostu Kadir Albayrak ve Hayrullah Altay’ın Düzce Sanat Edebiyat Platformu olarak düzenlediği dördüncü ‘ Şiir Dinletisi’ organizasyonuna birçok sanatçı ve şiir dostu katıldı.
Her ayın ilk Cuma günü Millet Kıraathanesinde gerçekleştirilecek olan dinletiye Düzceliler katılabileceğini belirten şair Hayrullah Altay, “Düzce’ye hoş bir seda bırakmak istiyoruz. Güzel Şiir okuyan, edebiyatı seven öğrenci ve vatandaşlarımızı sanat ile buluşturmak istiyoruz. Düzce’de de böyle bir boşluk vardı. Elimizi taşın altına koymaya karar verdik. Belediye Başkanımı Dr. Faruk Özlü de bize destek verdi. Kendisine ve belediyemize teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu. 
ÖĞRENCİLER ŞİİRLERİNİ OKUDU
Düzce Belediyesi ve Düzce Sanat Edebiyat Platformu tarafından düzenlenen gecede Şairler Kadir Albayrak ve Hayrullah Altay’ın yanı sıra Busenur Ergül, Sultan Tavşan şiirleriyle dinleyenleri mest ederken Hüseyin İlhan, Taha Arda Tezcan ve Şahin Şengül de bağlamalarıyla müzik ziyafeti verdi.
Bağış Savaşçı, güçlü sesi ve türkülerle Düzceli sihirbaz Serkan Yazıcı da gösterisiyle Millet Kıraathanesini şenlendirdi. 
HER AYIN İLK CUMA AKŞAMI MİLLET KIRAATHANESİNDE BULUŞULACAK
Düzce Belediyesi ve Düzce Sanat Edebiyat Platformu, her ayın ilk Cuma akşamı şiir ve müzik sevenleri Millet Kıraathanesine davet ederken edebiyata hevesli olan Düzcelilerin kendi eserlerini okumalarına destek verecek. Gecede Kadir Albayrak’ın Sonbaharı Kirletmeyin ve Güneşin Battığı Yere isimli kitapları da ücretsiz olarak davetlilere hediye edildi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar