Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAK

Düzce Belediyesinin Ramazan kolisi dağıtım ihalesini kazanan İnter Grup Gıda Temizlik Limited Şirketi’nden yazılı bir açıklama yapıldı. Şirket itibarı ve ticaretlerinin zedelendiği gerekçesi ile hukuki yollara başvurulacağı belirtildi.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAK
6.05.2022 - 17:35
Haber Merkezi

Şirket yönetimi tarafından yapılan açıklamada ihalenin siyaset malzemesi yapıldığı belirtilerek “Şirketimiz bu yıl Düzce Belediyesinin EKAP’tan (Elektronik Kamu Alımları Platformu) yapmış olduğu Ramazan erzak ihalesini usulüne uygun olarak kazanmış ve 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde erzak kolilerini eksiksiz bir şekilde teslim etmiştir. Düzce belediyesi denetçilerinin yapmış olduğu incelemede  kamuya sunulan açıklamada herhangi bir usulsüzlük olmadığı tespit ve teyit edilmiştir. Buna rağmen bu ihale siyaset malzemesi olarak kullanılmış, İyi Parti  meclis üyesi Ender Çakar şirketimiz, şirketimizin yöneticisi ve Düzce’de bulunan diğer esnaf arkadaşlar hakkında  maddi gerçeklikle hiçbir şekilde bağdaşmayan cümleler kullanmıştır” denildi.

“GIDA KOLİLERİ BİR GÜN ÖNCE TESLİM EDİLDİ”

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: İhale tüm ülke geneli herkesin girebildiği EKAP’tan  duyuruldu ve geçen yıl ihaleyi alan firma ile birlikte iki firma katıldık. İhale de geçerli teklif bizim teklifimizdi fakat ihale, teklifin fiyat araştırmasının üstünde kalması nedeniyle iptal oldu.

1 hafta sonra tekrar ihale oldu ve koli miktarı 4 bin koliden 2 bin 900 koliye düşürüldü, ihalede yine şartlara uyan geçerli teklif bizim teklifimizdi. Düzce Belediyesi ile sözleşme imzalayıp 1 hafta içinde ihaleye konu erzak kolilerini teslim ettik. İyi parti meclis üyesi Ender Çakar konuşmasını yaptığı gün, “Erzakı teslim edebilecekler mi takip ediyoruz dediğinde” biz tüm kolileri 1 gün önce teslim etmiştik. 

“İDDİALAR MESNETSİZ”

Erzak fiyatı ikinci firmanın fiyatından verildi iddiası da mesnetsizdir.  İkinci firmanın teklif zarfı açılmadı, ihale salonunda teklif zarfı açılmadan firma sahibine  iade edildi.

Zarf açılmadığından biz ve belediye ihale komisyonu orada olmasına rağmen ikinci firmanın teklifini bilemezken Çakar’ın teklif edilen fiyatı açıklaması, teklifi kendisinin mi hazırladığı sorusunu beraberinde getirmiştir.

“3 GÜNDE TESLİMAT YAPILDI”

 Düzceli dayanışması ile 3 günde tüm koliler yapılıp teslim edildi.

Boş kolileri Düzce belediyesinden aldığımızı ve belediyenin ya da çalışanlarının bize kıyak geçtiği ima edilmiş. Sözleşme cuma imzalandı , ramazan Cumartesi günü  başlayacaktı Pazar gününe koli vermemiz lazımdı ve 2 günümüz vardı. Koli yetiştirmek için ramazanın ilk gününe Kolinin dışı Düzce Belediyesi baskılı koli yaptırmak imkânsızdı, bir miktar koli emanet aldık ve hazırladık, devamında tanesini 10 TL den baskılı kolimizi yaptırıp emanet aldığımız kolileri iade ettik.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAK

Meclis Üyesi Çakar’ın ticari itibarımızı zedelemeye  çalışması görevi ile bağdaşmamış  , söylemleri ile halkı ve kamuoyunu yanıltmaya çalışmıştır. Inter Grup Firması olarak Ender Çakar ve diğer sorumlular hakkında insanları yanıltmak, iftira atmak terör örgütü ile ilişkilendirip şirket itibarını, ticaretini zedelemeye çalışması nedenleriyle  hukuki yollara başvuracağımızı belirtmek isteriz.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar