Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Mezbaha 156 Bin TL’ye Kiralanacak

Düzce Belediyesi Mezbaha sorununu çözüyor.  Mezbahanın işletme hakkı ihale ile 1 yıllığına kiraya verilecek. Bir yıllık kira bedeli 156 bin TL olarak belirlendi.

 Mezbaha 156 Bin TL’ye Kiralanacak
18.04.2022 - 12:56
Güncelleme 18.04.2022 - 13:03
Özel Haber

Düzce’de mezbahanın kapanması en çok kasapları mağdur etmiş, Düzce’de ki kasaplar et ihtiyacının karşılanması için Bolu ve Sakarya’daki mezbahanelere gitmek zorunda kalmıştı. Hayvanlarını il dışında kestirmek zorunda kalan kasaplar artan maliyetlerden de şikayet ediyordu. Düzce Belediyesi sorunun çözümü için önemli bir adım attı.

Daha önce Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Mezbahanın Düzceli kasapların birleşimi ile oluşacak bir topluluk tarafından işletileceğini söylemişti. Ancak Belediye mezbahayı kiralama kararı aldı.

Mülkiyeti Belediyeye ait Mergiç Mahallesinde bulunan, Mezbaha Tesisi 1 yıllığına işletilmek üzere 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. Maddesi uyarınca açık teklif usulü artırma yöntemi ile kiraya verilecek. İhale 28 Nisan 2022 Perşembe günü, saat 16:30’da Düzce Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda, Encümen huzurunda yapılacak.

İhale edilecek Mezbaha tesisine ait tahmini bedel KDV hariç 156 bin TL, geçici teminat tutarı ise 4 bin 680 TL olarak belirlendi.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar