Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“Ben Olmasam da Tamamlanmalı”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Kentsel Dönüşüm Projesi ile Cedidiye Cami  ve Düzce Valiliği arasına sıkışan şehir merkezinin genişleyeceğini söyledi.

 “Ben Olmasam da Tamamlanmalı”
14.04.2022 - 09:16
Özel Haber

Projeden asla vazgeçmeyeceklerinin altını çizen Özlü “Ben olsam da olmasam da bu proje Düzce’nin geleceği için mutlaka tamamlanmalı” dedi. 

BU PROJE MUTLAKA SONUÇLANDIRILMALI

Dr. Faruk Özlü, Kentsel Dönüşüm Projesi hayata geçtiğinde Düzce’nin genişleyeceğini ve  İstanbul Caddesi’nin yükünün de hafifleyeceğine dikkat çekti.

Mülk sahiplerinin yüze 30’unun imzalarını attığını hatırlatan Özlü, proje güven vermeye başladığında sürecin de hızlanacağına işaret etti. Cedidiye camii ile Düzce Valiliği arasına sıkışan bir Düzce var. Kentsel dönüşüm projesi hayata geçtiğinde Düzce genişleyecek. Proje tamamlandığında İstanbul Caddesi’nin yükü de hafiflemiş olacak. Ben olsam da olmasam da bu proje mutlaka sonuçlandırılmalı. Asla projeden vazgeçmiş değiliz. Oradaki mülk sahiplerinin yüzde 30’u imzalarını attı.  Mülk sahipleri temkinli davranmakta haklı. Ancak uzman arkadaşlarımız bu tür projelerde sürecin hep bu şekilde işlediğini söylüyorlar. İlk 6 ay bir direnç oluyor. 6 ayın sonunda proje güven vermeye başladığında süreç hızlanıyor. Ben endişeli değilim. Sonucun çok iyi olacağını biliyorum” diye konuştu. 

Belediye Başkanı Özlü bu hafta içerisinde yüklenici firma yetkilileri ile bir araya gelerek oluşturulan fizibilite raporu doğrultusunda yeni maliyeti öğreneceklerini sözlerine ekledi.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar