Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Uygun Formül Bulunacak 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 20 yıldır kent merkezinde atıl vaziyette olan ve görüntü kirliliği oluşturan eski Basmacılar Çarşısı’nın yeniden inşası için uygun formül üzerinde çalışıldığını açıkladı.

Uygun Formül Bulunacak    
14.04.2022 - 08:59
Güncelleme 14.04.2022 - 09:00
Özel Haber

 Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, proje alanın hemen arkasında Anıtlar Kurulunca tescillenmiş bir bina bulunduğunu, bu sebeple projeyi revize etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Hissedarların inşaatın başlaması için 2 milyon TL para yatırdığını belirten Özlü, proje üzerinde titizlikle çalışıldığını dile getirerek “Basmacılar çarşısında hissedarlar anlaştılar. Herkes hangi kat ve cephede ise yine orada olunması noktasında mutabık kalındı. Oranın kat yüksekliği zemin + 4. En üst kat maliyenin. Şöyle bir sorun ile karşılaştık. Bizim proje alanımızın arkasında Anıtlar Kurulunca tescillenmiş bir bina var. Kurul binanın görüntüsünün kapandığı gerekçesiyle itirazda bulundu. Bizde binayı kapatmayacak yeni bir formül geliştirmeye çalıştık. Binanın Milli Emlak’a ait olan üst kısmını daraltalım dedik. Onu da kabul etmediler. Proje üzerinde çalışılıyor. Esnaf oraya inşaatın başlayabilmesi için 2 milyon TL para yatırdı. Uygun formül bulunacak” diye konuştu.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar