Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"Düzce Üreten Bir Şehir"

Düzce Belediye Meclisi Nisan ayı ikinci birleşiminde meclis üyeleri tarafından 23 gündem maddesi görüşüldü . Belediye Başkanı Faruk Özlü de toplantıya katılarak yapılan çalışmalar hakkında Meclis üyelerini bilgilendirdi. Düzce’nin üreten bir şehir olduğunun altını çizen Özlü, meclisin özgür irade ile karar aldığını belirtti.

"Düzce Üreten Bir Şehir"
7.04.2022 - 18:23
Güncelleme 8.04.2022 - 10:29
Özel Haber

Belediye meclis toplantılarına katılmadığına dair söylemlere değinen Faruk Özlü  “Başkanın tesiri ve baskısı altında kalmaması, özgür iradesi ile kararlar alınabilmesine imkan hak sunmak istedim. Bu mecliste çok önemli kararlar alındı, çok önemli tartışmalar çıktı.  Ama meclis kendi özgür iradesi ile bu kararları aldı” diye konuştu.

Özlü’nün konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. 

17 adet taşınmazın satın alınması için Belediyeye yetki verilmesi konusu plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Ayrıca Düzce Belediyesi öğrenci bilet fiyatları ve Genç Kart 81 ücreti revize edildi. Genç Kart 81’in fiyatı oy çokluğu ile 115 TL olarak belirlendi. Bir sonraki toplantının 5 Mayıs 2022 Perşembe günü yapılmasına karar verildi.

Ramazan kolilerinin hazırlanması için çıkılan ihale Düzce Belediye Melisi’ni karıştırdı. İyi Parti Meclis üyesi Ender Çakar ihalenin bilinçli olarak bir firmaya verildiğini savundu. Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ayşe Kılıç konunun saptırıldığını, katılım olmadığı için ihalenin söz konusu firmaya verildiğini ve suçlamaları kabul etmediğini kaydetti. 

İkili arasında yaşanan tartışmaya Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi Kudret Taş’ta dahil oldu. Belediye çalışanlarının meclis üyelerine olan tavrını beğenmediğini, bahsedilen konunun Belediye teftiş kurulu tarafından incelenmesi gerektiğini belirtti. 

Başkan vekili Hüdaver Gösterişli Teftiş  Kurulunun inceleme başlatacağını açıkladı.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar