Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kültür Sanatın Merkezi Olacak

Konuralp için hazırlanan Kültür ve Sanat Sokağı Projesinde çalışmalar önümüzdeki günlerde başlayacak.  Kültür ve Sanat Sokağı ile hem Konuralp'in gelişmesi, hem de bölge tarihinin gelecek kuşaklara aktarılması hedefleniyor.

 Kültür Sanatın Merkezi Olacak
4.04.2022 - 09:20
Güncelleme 4.04.2022 - 10:15
Özel Haber

Konuralp’i destinasyon merkezi yapmayı planladıklarını belirten Faruk Özlü, bu kapsamda projesi hazırlanan kültür ve sanat sokağa çalışmalarının yakında başlayacağını bildirdi.

 Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün öncülüğünde Konuralp için hazırlanan Kültür ve Sanat Sokağında çalışmalar başlıyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, tarihi milattan önce 3. Yüzyıla dayanan tarihi ile eşsiz güzelliklere ev sahipliği yapan Konuralp Antik Kentinin hak ettiği değere ulaşabilmesi adına yoğun mesai harcıyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Konuralp Antik Tiyatroda bu yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamayı hedeflediklerini söyledi. Özlü alanda uygulanacak kültür sanat sokağı projesinin de ihalesinin yapıldığını, yakın zamanda inşaat sürecinin başlayacağını duyurdu.

Konuralp’in Düzce’nin tanıtımı açısından çok önemli bir destinasyon merkezi olduğunu vurgulayan Özlü “Konuralp’teki kazı çalışmalarına kardan dolayı ara verilmişti. Nisan ayı itibariyle kazı tekrar başlayacak. Bu yıl oraya daha çok yerli ve yabancı turist gelecek. Bir destinasyon merkezi yapmayı planlıyoruz. Orada bir kültür ve sanat sokağı inşa edeceğiz. İhalesi yapıldı. İnşaatına başlanacak” dedi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar