Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Hoşgeldin Ramazan

11 ayın sultanı Ramazan geldi. Bin aydan daha hayırlı olarak görülen Kadir Gecesi’ni de içinde bulunduran Ramazan ayı başladı. 

Hoşgeldin Ramazan
1.04.2022 - 10:12
Özel Haber

YARIN ORUÇLUYUZ

Bu sene orucun ilk günü 2 Nisan'da idrak edilecek. Bu gece sahura kalkılacak. . 2 Nisan sabahına niyet etmiş olarak uyanılacak. 2 Nisan akşam ezanında ise Müslüman alemi ilk iftar sofrasına oturacak. İlk iftar saat 19:28’de açılacak.  İlk teravih namazı ise yatsı namazına müteakip kılınacak.

SOFRALARIN VAZGEÇİLMEZLERİ

n Ramazan sofralarının vazgeçilmesi pide bu yıl yüzde yüz zamlı olarak tüketiciye sunulacak. Susamlı yumurtalı pide 8 TL, normali ise  6 TL olarak masalarımıza gelecek.

Düzceliler iftar ve sahur alışverişi için hazırlıklarını yaptı.  Ramazan günlerinin vazgeçilmezi olan hurma, zeytin ve kahvaltılık satışlarında yoğunluk yaşandı. Bu yıl da Ramazan ayının vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. İşletmeciler hurma, zeytin, ceviz içi gibi ürünlerin çokça tercih edildiğini belirttiler.

BELEDİYE HASRETE SON VERİYOR

Düzce Belediyesi, bu Ramazan’da Düzceliler için birbirinden güzel etkinlikler hazırladı. Pandemi nedeniyle ara verilmek zorunda kalınan Ramazan etkinlikleri 1 ay boyunca çeşitli programlarla devam edecek. Ramazan  etkinliklerin adresi Bahçeşehir bölgesindeki Güreş alanı olacak.

ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENECEK

‘Hasret Bitiyor’ sloganı ile gerçekleştirilecek etkinlikler 7’den 70’e her kuşağı buluşturacak.

11 ayın sultanı Ramazan günlerinde bol bol Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılacak. Etkinlik alanında ilahiler söylenecek söyleşiler düzenlenecek. Çocuklar Karagöz Hacivat, sihirbaz ve kukla gösterileri ile eğlenecek. Ayrıca Kavuklu Pişekar ve Meddah Ortaoyunu da izleyiciler ile buluşturulacak. Sürpriz etkinliklerin de yer alacağı Ramazan eğlencesi hem göze hem de yüreklere hitap edecek.

 

 

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar