Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Obezite İle Mücadeleyi Öğrendiler

Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) çatısı altında eğitim alan kursiyerlere, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı uzmanları tarafından Ramazan ayında sağlıklı beslenme konusunda eğitim verildi.

Obezite İle Mücadeleyi Öğrendiler
31.03.2022 - 15:00
Haber Merkezi

Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren BELMEK kursiyerleri, sosyal farkındalık çalışmaları kapsamında obezite ile mücadele konusunda bilgilendirme eğitimlerine katılım sağladı.

Belediyenin Bahçeşehir 3.Bölgede bulunan BELMEK ek binasında gerçekleştirilen eğitimde, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığında görevli Diyetisyen Serpil Hürsgünel obezite ile mücadele konusunda bilgiler aktardı.

Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kaldığını ve orucun ardından yapılacak iftar yemekleri ve sonrasında beslenme konusunda katılımcıları bilgilendiren Hürsgünel, sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekerek, obezite ile mücadelenin en önemli yollarından bir diğerinin de hareketli bir yaşam sürdürülmesinde yattığını ifade etti.

Eğitim, kursiyerlerin sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar