Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Fındıkcan’ı Çok Sevdiler

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı çevre mühendisleri tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü ile oluşturulan takvim çerçevesinde ilkokul 3’ncü sınıflara yönelik ‘Sıfır Atık’ eğitimleri başladı. Yeni Mahalle İlkokulu öğrencilerine atık yönetiminin önemi anlatıldı. Öğrenciler Düzce Belediyesinin çevreci maskotu "Fındıkcan"a büyük ilgi gösterdi.

Fındıkcan’ı Çok Sevdiler
23.03.2022 - 14:02
Güncelleme 23.03.2022 - 14:03
Haber Merkezi

Okulun toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimlere eğitmen ve öğrencilerin yanı sıra okul yönetimi ile Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer, Temizlik İşleri Müdürü Emrah Gülmez’de katıldı.

"Atık nedir? Çöp nedir? Ne şekilde değerlendirilmelidir?" gibi soruların cevaplandırıldığı eğitimlerde öğrencilerle birebir etkileşimde bulunan eğitmenler, geleceğimiz olan minik öğrencilere israfla mücadele konusunda da bilgilendirme de bulundu.

BAŞKAN YARDIMCISI TUNCER; “BİRLİKTE HAREKET EDELİM”


Ardından sahneye çıkan "Fındıkcan" ile müzik eşliğinde eğlenceli vakit geçiren öğrencilere yapılan etkinliğin amacına yönelik değerlendirmede bulunan Başkan Yardımcısı Tuncer, “Sizlere karşı sorumluluklarımızın farkındayız. Bunun için bugünkü eğitimlerimizi sürekli yapacağız. Bundan soranki süreçlerde de sizlerle sık sık temasa geçeceğiz. Bizim göremediğimiz bir şey olursa veya atladığımız bir şey olursa bizlere mutlaka hatırlatın. Beraber proje yapalım. Beraber çevreyi koruyacağız. Bizdeki sonraki nesillere de yaşanabilir bir Dünya bırakacağız. Bunun için sizlere de ihtiyacımız var” dedi.

Eğitim, öğrencilere boyama kitabı dağıtılması ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar